Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Litwa: Święto Europy w Powiecie Bergstraße

Wtorek, 12 maja 2015, 11:22
Aktualizacja: 14:53
Autor: red.
Litwa: Święto Europy w Powiecie Bergstraße
Fot. Starostwo Powiatowe
4 maja delegacja powiatu świdnickiego wzięła udział w obchodach Dnia Europy, który odbył się w Gimnazjum Litewskim w Lampertheim– Hüttenfeld z inicjatywy powiatu partnerskiego Bergstraße oraz Zrzeszenia Europa Union Bergstraße.

Tegoroczny temat przewodni uroczystości został poświęcony zagadnieniu: „Oddziaływanie kryzysu i emigracji na integrację europejską”. Po powitaniu przybyłych gości przez Dyrektor Gimnazjum Janinę Vaitkiene oraz Burmistrza Lampertheim Gottfrieda Störmera, słowo wstępu wygłosili organizatorzy spotkania Starosta Powiatu Bergstraße Matthias Wilkes oraz Przewodniczący Zrzeszenia Europa Union Bergstraße Wolfgang Freudenberger. Wśród gości honorowych obecny był Konsul Generalny Polski Jan Sobczak z Kolonii. Wykład pn. „Szanse i ryzyka” odnoszący się do tematu przewodniego uroczystości wygłosił prof. dr Carl Otto Lenz.

Szczególnym momentem uroczystości było przyznanie Wicestaroście Zygmuntowi Worsie honorowego wyróżnienia Powiatu Bergstraße za wieloletnią pracę na rzecz partnerstwa powiatów oraz zaangażowanie w działania podejmowane w jej ramach.

Umowa partnerska między powiatami Świdnickim i Bergstraße została podpisana w roku 2001 w Heppenheim, a następnie w 2002 roku w Krzyżowej. W trakcie 14-letniej współpracy udało się zrealizować wiele wspólnych projektów w zakresie szkolnictwa, kultury, sportu, ochrony zdrowia, promocji gospodarczej, licznych wymian z udziałem młodzieży i przedstawicieli poszczególnych zawodów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group