Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święto kolejarzy

Środa, 4 grudnia 2019, 13:17
Autor: red
Żarów: Święto kolejarzy
Fot. UM Żarów
Dziś po wyremontowanych torach kursują nowoczesne pociągi. Podróż koleją to teraz duża przyjemność. Ale nie zawsze tak było.

Kilkanaście lat temu kursowały stare składy kolejowe, które pasażerom kojarzyły się tylko z brudem i małą prędkością. Dzień kolejarza, który w środę, 27 listopada obchodził Zespół Szkół w Żarowie był ważny nie tylko dla samej branży kolejowej, ale także aspirujących do zawodów kolejowych młodych ludzi. Jak co roku, szkoła świętowała również dzień patrona oraz dzień informatyka. Oficjalna część akademii dotyczyła kierunków rozwoju szkoły opartego o potrzeby wciąż zmieniającego się rynku pracy.

- Zapotrzebowanie na pracowników w branży kolejowej wciąż rośnie, dlatego nasza szkoła ma uruchomione kierunki o profilach kolejowych. Nasza placówka współpracuje również z potencjalnymi pracodawcami w całej Polsce oraz stawia na międzynarodowy rozwój. Młodzież pobierająca naukę na kierunkach kolejowych praktykę zawodu realizuje na stażach oraz praktykach. Wszystko to uzupełniają liczne wycieczki i wyjazdy zawodowe, gdzie uczniowie mają szansę poznać nie tylko funkcjonowanie branży na rodzimych terenach, ale także i w całej Polsce – mówiła Dorota Jasztal dyrektor Zespołu Szkół w Żarowie.

Druga część uroczystości przeznaczona była dla uczniów, którzy zmagali się w trzech konkursach i wykazali się umiejętnościami łączenia kompetencji miękkich z twardymi – zawodowymi. Zwyciężyła klasa I Branżowej Szkoły I stopnia na podbudowie gimnazjum, która bezkonkurencyjnie pokonała pozostałe klasy i w nagrodę otrzymała ufundowany przez Radę Rodziców Bon na kręgielnię.

Życzenia z okazji Dnia Kolejarza, na ręce dyrektor szkoły Doroty Jasztal, składali również zaproszeni gości, wśród których nie zabrakło burmistrza Leszka Michalaka, wicestarosty świdnickiego Zygmunta Worsy oraz dyrektorów trzech największych spółek kolejowych na Dolnym Śląsku, PKP PLK S.A., PKP Intercity S.A. oraz PKP Cargo S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group