Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święto kolejarzy w żarowskim Zespole Szkół

Sobota, 2 grudnia 2017, 13:34
Autor: red
Żarów: Święto kolejarzy w żarowskim Zespole Szkół
Fot. UM Żarów
Chociaż są jeszcze bardzo młodzi, doskonale wiedzą już, że swoją karierę zawodową zwiążą z koleją. A dzięki specjalnemu programowi stypendialnemu, który jest dla nich także dobrą motywacją mają zagwarantowaną pracę, tuż po zakończeniu szkolnej edukacji.

Uczniowie żarowskiego Zespołu Szkół, jedynej szkoły na terenie powiatu świdnickiego, która kształci przyszłych kolejarzy mają możliwość zdobycia takiego doświadczenia na kierunku technik transportu kolejowego. Z okazji Dnia Kolejarza, który w tym roku połączony został także ze świętem informatyka odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie mieli okazję wysłuchać ekspertów w tej dziedzinie.
- Kolejne nowe doświadczenia, stypendia, praktyki, płatne staże, a przede wszystkim możliwość znalezienia stałego zatrudnienia. To wszystko czeka na młodych ludzi, którzy zdecydują się kształcić w zawodzie kolejarza - mówiła Dorota Jasztal dyrektor Zespołu Szkół w Żarowie.

Żarowski Zespół Szkół to jedyna szkoła na terenie powiatu świdnickiego, która kształci przyszłych kolejarzy. Żarowianie coraz chętniej podejmują edukację na kierunku Technik Transportu Kolejowego w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Szkoła ma zawarte umowy z PKP Intercity S.A. i Kolejami Dolnośląskimi na praktyki zawodowe swoich uczniów. Klasy patronackie ma w żarowskiej szkole również PKP PLK S.A., która oferuje młodym ludziom bardzo atrakcyjne stypendia.

Życzenia z okazji Dnia Kolejarza, na ręce dyrektor szkoły Doroty Jasztal, składali również zaproszeni gości, wśród których nie zabrakło posła na Sejm RP Wojciecha Murdzka, wicewojewody dolnośląskiego Kamila Krzysztofa Zielińskiego, burmistrza Leszka Michalaka, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Kolei Dolnośląskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group