Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święto Książki w żarowskiej bibliotece

Czwartek, 2 maja 2019, 9:19
Autor: red
Żarów: Święto Książki w żarowskiej bibliotece
Fot. UM Żarów
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich stał się oficjalnym świętem w 1995 roku. We wtorek, 23 kwietnia w różnych zakątkach świata świętowali czytelnicy oraz wydawcy.

W tym roku biblioteka w Żarowie włączyła się w obchody Dnia Książki, organizując spotkanie z czytelnikami w czytelni biblioteki. Główną bohaterką tego dnia była książka i czytelnik.

– Postanowiliśmy pokazać różne formy książki. Poleciliśmy czytelniczkom jedną z naszych pozycji, poprzez wybrane fragmenty tekstu. Część z nich czytana była przez bibliotekarza, natomiast inne fragmenty przez lektora, ponieważ w zbiorach biblioteki znajdują się również audiobooki. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić do korzystania również z takiej formy książki. Święto Książki uczciliśmy w jeszcze jeden wyjątkowy sposób – nagradzając najaktywniejszych Czytelników 2018 r. w Oddziale dla Dorosłych. Najwięcej książek w 2018 przeczytały Panie: Krystyna Najnigier – 314, Maria Grabacka – 234 oraz Anna Popiel – 193. W nagrodę otrzymały książkę albumową o Żarowie oraz okolicznościowe dyplomy. W dzisiejszych czasach, gdzie jest wiele form spędzania wolnego czasu, cieszy nas bardzo, że książka nadal potrafi być na pierwszym miejscu. Gratulujemy Paniom, a bibliotekom życzymy jak najwięcej Takich Czytelników – mówi Małgorzata Gawron z żarowskiej biblioteki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group