Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 806
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Święto łąki

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 7:55
Aktualizacja: 10:56
Autor: red
Świebodzice: Święto łąki
Fot. UM Świebodzice
Czwartkowe przedpołudnie 18 sierpnia upłynęło w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach pod znakiem tańca, zabawy i śmiechu. Mali uczestnicy mieli za zadanie ułożyć program na Święto Łąki w Robaczkowie, ponieważ główna organizatorka Pani Biedronka nagle się rozchorowała. Dodatkowo na to święto została zaproszona minister Mucha, więc tym bardziej nie mogło zostać odwołane.

Pierwszym punktem programu był taniec. Dzieci wymyśliły układ taneczny, a następnie nauczyły rodziców wszystkich kroków, by na koniec wspólnie go zatańczyć. Drugi punkt to tworzenie dekoracji i prezentów dla uczestników Święta Łąki. Okazało się jednak, że droga do miejsca gdzie można zrobić dekoracje jest zatarasowana przez drzewo i trzeba znaleźć inną ścieżkę. Nie było to proste zadanie, gdyż dojście było pełne przeszkód do pokonania. Wszystkim to się super udało. Po dotarciu na miejsce dzieci wykonały dekoracje z masy solnej, tworzyły gniotki oraz motylki, które to na koniec usiadły na drzewie i odpoczywały po skończonej pracy.

Na zakończenie odbył się dyskotekowy pląs. Było również puszczanie baniek mydlanych oraz zdjęcia w robaczkowej fotobudce. Dzieci wraz z rodzicami bawili się doskonale integrując się z innymi uczestnikami we wspólnej zabawie.

Wszystkie trzy wakacyjne spotkania, oprócz funkcji rozrywkowej miały też charakter edukacyjny: służyły wartościowemu spędzaniu czasu, zawieraniu nowych znajomości, integracji, odpowiedzialności. Podczas spontanicznej zabawy dzieci uczyły się odnajdywania w grupie, rywalizacji, przyjaźni oraz bezinteresownego pomagania.

Na tym zakończyliśmy cykl Wakacyjnych spotkań pod Lipą w Oddziale Dziecięcym MBP w Świebodzicach. Zapraszamy na kolejne spotkania i zajęcia, o których informacje ukazują się na internetowych stronach biblioteki i plakatach miejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group