Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 714
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święto matematyki

Piątek, 17 marca 2023, 17:40
Autor: red
Żarów: Święto matematyki
Fot. UM Żarów
Dla niektórych koszmarne wspomnienie z dzieciństwa, a dla innych ulubiona dziedzina. Jak to jest z matematyką naprawdę? Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie udowodnili, że nauka matematyki wcale nie musi być nudna, ani trudna.

We wtorek, 14 marca w szkole odbył się Szkolny Dzień Matematyki, który uczniowie klas IV-VIII świętowali pod hasłem „Świat jest matematyczny”.

- Termin obchodów szkolnego święta nie był przypadkowy. To właśnie tego dnia obchodzony jest światowy dzień liczby Pi. Dlatego też ta liczba była bohaterką wielu zadań wykonywanych przez uczniów. Uczniowie uświadomili sobie, że matematyka jest ważnym elementem każdej sfery naszego życia i wspólnie odkrywaliśmy jasną stronę tej nauki. W zmaganiach matematycznych, z dużym zaangażowaniem wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Wykonywane przez nich zadania nie wymagały specjalnej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo przecież matematyka nie musi być ani nudna, ani trudna! Może być ciekawa, wesoła, kolorowa, inspirująca i smaczna, jak... przygotowane przez uczniów ciasta i ciasteczka – mówi wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i nauczyciel matematyki Sebastian Grajaszek. Cel chyba został osiągnięty i uczniowie przekonali się, że matematyka jest dla wszystkich, istnieje praktycznie w każdej dziedzinie i wcale nie jest nudna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group