Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Święto mieszkańca wsi Olszany

Wtorek, 5 lipca 2016, 9:40
Autor: red
Olszany: Święto mieszkańca wsi Olszany
Fot. UM Strzegom
Na boisku sportowym w Olszanach odbył się festyn z okazji "I Święta Mieszkańca wsi Olszany" zorganizowany przez sołtysa – Stanisławę Górską i Radę Sołecką. Przybyli mieszkańcy, sąsiedzi oraz zaproszeni goście.

Jak przystało na święto, swoje talenty i umiejętności prezentowali niemal wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Dzieci z PSP Olszany pod kierunkiem nauczyciela wf-u Jakuba Janowicza, zademonstrowały piramidy akrobatyczne, a także ujawniły swoje talenty wokalne. Sport podczas festynu to również mecze piłkarskie młodzików oraz młodych mężczyzn i kobiet. Pokazano również latających mieszkańców wsi - gołębie z hodowli Krzysztofa Borowca oraz gołębie i chińskie kury Krzysztofa Szewczyka oraz konie Dariusza Wośka. Dzieci chętnie korzystały z przejażdżki w siodle. Dużą atrakcją dla młodszych dzieciaków była bezpłatna zjeżdżalnia.

W Olszanach odbył się również pokaz skoków spadochronowych w wykonaniu członków Towarzystwa Lotniczego ze Świebodzic - pana Jerzego i pani Kariny. Skokom zawsze towarzyszą emocje. Czy wylądują na boisku? A może w pobliskim rzepaku? Ale profesjonaliści wylądowali tam, gdzie zaplanowali - niemal na środku boiska.

Oprócz atrakcji dla ducha, były również te dla ciała: pierogi i obowiązkowe kiełbaski z grilla Rady Sołeckiej, ogórki sołtyski, bigos piłkarzy "Huraganu", ciasta, gofry i naleśniki Rady Rodziców, a także popcorn i wata cukrowa. Do tańca przygrywał duet specjalnie stworzony na tę okazję - Damian Mania i Tomasz Zięba. Imprezę ochraniała OSP Olszany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group