Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Święto naszych organizacji

Czwartek, 2 października 2014, 11:54
Aktualizacja: 14:56
Autor: red.
Strzegom: Święto naszych organizacji
Fot. użyczone
W ostatnim okresie budynek poklasztorny Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” wypełnił się przedstawicielami sektora pozarządowego. Wszystko dzięki III Strzegomskiemu Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się 19 września br. w ramach „Tygodnia Aktywności Mieszkańca Strzegomia”.

W piątkowe popołudnie organizacje mogły wysłuchać sprawozdania ze współpracy za rok ubiegły i założeń na lata 2014-2015. Nie zabrakło również przykładów dobrych praktyk, a w ramach części „Aktywni w gminie” zaprezentowano interesujące zadania publiczne zrealizowane we współpracy z NGO. Okazało się, że strzegomskie organizacje mają się czym pochwalić. W naszej gminie zrealizowano m.in. pierwszą ofertę wspólną. Stowarzyszenie Euro-Partner wraz z Bankiem Żywności w Jaworze wystąpiły z pomysłem wspólnych działań pomocowych i otrzymały dofinansowanie z gminy Strzegom. Ponadto zrealizowano cztery ciekawe zadania z zakresu poprawy bazy sportowej. Wśród organizacji, które złożyły i otrzymały środki z gminy Strzegom i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego znalazły się: Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu, Ludowy Klub Sportowy „Herbapol” Stanowice, Jaroszowski Klub Sportowy „Unia” Jaroszów oraz Klub Sportowy „Start” Strzegom.

Organizatorzy zapewnili także uczestnikom sporą dawkę wiedzy z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowych. W tym roku w ramach szkolenia „Warto wiedzieć” Marta Sys, przedstawiciel Fundacji „Merkury”, opowiedziała o nowych zasadach zbiórek publicznych. Jak przyznali uczestnicy, szkolenie z tego tematu było bardzo potrzebne, a informacje zostaną na pewno pożytecznie wykorzystane.

Nie zabrakło także podsumowań. Dobiegającą końca kadencję Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego 2012-2014 podsumował jej przewodniczący. Punktem niemniej istotnym było także ogłoszenie konkursu „Lider NGO 2014” – specjalnego konkursu dla strzegomskich organizacji pozarządowych. W tegorocznej edycji pula nagród wynosi 10 tys. złotych.

Spotkanie strzegomskich organizacji uświetnił występ artystyczny „Tacy sami a ściana między nami” przygotowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Strzegomiu. Forum zakończyły wybory nowego składu Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego kadencji 2014-2016, które odbyły się w sali herbowej CAS Karmel.

(Magdalena Kuczyńska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group