Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Święto Niepodległości w Powiecie

Środa, 13 listopada 2013, 11:46
Aktualizacja: 11:51
Autor: red.
powiat świdnicki: Święto Niepodległości w Powiecie
Fot. Starostwo Powiatowe
Apel poległych i składanie kwiatów, uroczysta Msza Święta, Bieg Niepodległości, patriotyczne śpiewanie, obchody i Akademie z Okolicznościowe w Gminach Powiatu Świdnickiego, tak wyglądały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Powiecie Świdnickim.

W uroczystościach na terenie Świdnicy i Gminy Świdnica brał udział Starosta Zygmunt Worsa i Wicestarosta Alicja Synowska. Przed południem samorządowcy i przedstawiciele placówek oświatowych wraz z mieszkańcami składali kwiaty pod Pomnikiem Zwycięstwa przy Placu Grunwaldzkim skąd przemaszerowali na Mszę św. do Katedry Świdnickiej. Sygnał do startu Biegu Niepodległości dał Starosta Zygmunt Worsa, a potem sam w nim wziął udział.

Popołudniu Starosta Zygmunt Worsa i Wicestarosta Alicja Synowska uczestniczyli w Uroczystej Akademii " Ta co nie zginęła…" na zaproszenie Wójt Teresy Mazurek w Pszennie. Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula reprezentowała wspólnie z radnymi powiat na uroczystościach w Gminie Strzegom.

Wieczorem młodzież, mieszkańcy i samorządowcy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne pod hasłem " Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały". Śpiewanki patriotyczne zorganizowało IV LO w Świdnicy i Pan Tadeusz Grabowski. W miłej, radosnej atmosferze przy wojskowej grochówie zakończono obchody Święta Niepodległości.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group