Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święto Niepodległości w Żarowie

Piątek, 7 listopada 2014, 7:24
Aktualizacja: 13:25
Autor: red.
Żarów: Święto Niepodległości w Żarowie
Fot. UM Żarów
Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny rozpoczną się obchody Święta Niepodległości w Żarowie. Zwieńczeniem żarowskich obchodów święta 11 listopada będzie XVI Festiwal Pieśni Patriotycznej, który jak każdego roku patronować będą parlamentarzyści, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz senator RP Wiesław Kilian.

- Serdecznie zapraszamy na Święto Niepodległości do Żarowa. Po uroczystym nabożeństwie świętym, które odbędzie się o godzinie 11.30 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, wszyscy przejdziemy pod Pomnik Pamięci Narodowej, aby tam złożyć kwiaty i zapalić znicze w hołdzie poległym za wolność naszej ojczyzny - informuje Artur Adamek, dyrektor żarowskiego Gminnego Centrum Kultury i Sportu. I dodaje - Na dalszą część obchodów żarowskich uroczystości zapraszamy do hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, przy ul. Piastowskiej 10A. Tam o godzinie 14.30 będziemy mogli wysłuchać pieśni patriotycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

Imprezą towarzyszącą żarowskim obchodom Święta Odzyskania Niepodległości będzie Wystawa Broni Historycznej i Współczesnej. Żarowska Izba Historyczna zaprasza na wystawę w godz. 9.00-17.00. - 11 listopada to dzień Święta Narodowego, dzień radości z odzyskania umiłowanej Ojczyzny. Każdego roku, w całej Polsce uroczyście obchodzone jest Święto Niepodległości. Tradycyjnie również i gmina Żarów włącza się w to patriotyczne świętowanie organizując lokalną uroczystość. Świętujmy wspólnie ten radosny dzień w Żarowie - mówi burmistrz Leszek Michalak.
Na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żarowie zapraszają Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak oraz żarowskie Gminne Centrum Kultury i Sportu.

Uwaga: Zmiana godziny Festiwalu Pieśni Patriotycznych. Festiwal odbędzie się o godz. 14.30.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group