Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Święto pełne słodyczy

Poniedziałek, 22 września 2014, 12:35
Aktualizacja: 12:49
Autor: red.
Świebodzice: Święto pełne słodyczy
Fot. UM Świebodzice
Takie święta chciałoby się obchodzić cały rok. Dopisało wszystko – licznie przybyli mieszkańcy bawili się świetnie, dzieci z radością i uśmiechami na twarzach korzystały z przygotowanych atrakcji, a wszystko to dzięki czekoladzie i endorfinom, hormonom szczęścia, które wywołuje jej spożywanie.

Zorganizowane w niedzielne popołudnie, 21 września, w Parku Miejskim z inicjatywy Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza i przedsiębiorstwa Śnieżka-Invest, "Święto czekolady - czekoladowy festyn dla Mieszkańców" przyciągnęło całe rodziny. Impreza nawiązująca swoją tematyką do kilkudziesięcioletniej tradycji świebodzickich zakładów cukierniczych Śnieżka, była doskonałą okazją nie tylko do skosztowania słodyczy, ale również do wspólnego spotkania mieszkańców i wyśmienitej zabawy.

Imprezę otworzyli Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, posłanka Anna Zalewska oraz Bożena Cankudi, dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Śnieżka-Invest. - Cieszę się, że możemy się wspólnie spotkać przy tak wyjątkowej okazji - zwrócił się do zebranych Burmistrz. - Wierzę, że wśród nas nie brakuje łasuchów, którym dzisiejsze, słodkie atrakcje przypadną do gustu. Sam się do takich zaliczam. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy - zakończył Burmistrz..

A atrakcji na przyjemne spędzenie czasu naprawdę nie brakowało. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających moc alternatyw. Co zrozumiałe, największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Śnieżki, na którym częstowano płynną czekoladą , która spływała kaskadami wprost do setek kubeczków. Nie obyło się również bez cukierków - królowały legendarne "Michałki", a na łasuchów czekały zapasy galaretek, krówek i innych różnorakich słodkości. Ale i to nie wszystko, bo kto już pojadł czekolady w czystej postaci, mógł spróbować muffinek, rurek z czekoladowym kremem, czekoladowej waty cukrowej i popcornu - czekoladowego, rzecz jasna.

Objadać się można było do woli, ponieważ panie obsługujące stanowisko nie szczędziły dokładek, a przyswojone kalorie szybko uciekały podczas wspólnych pląsów i konkursów tematycznych - na projekt opakowania dla nowych cukierków i hasło reklamowe dla Śnieżki czy recytatorskiego, w którym interpretowano "Odę do czekolady". O dobrą formę uczestników dbała z kolei pani Marta Jasińska, która przeprowadziła pokaz zumby i gimnastyki, w których ochoczo uczestniczyły dzieci. Maluchy szczególnie upodobały sobie również dmuchaną zjeżdżalnię w kształcie rekina, który raz po raz "połykał" i wyrzucał rozweselone dzieci. Dużo frajdy sprawiła też, nie tylko najmłodszym, foto-budka, która przeżywała prawdziwe oblężenie. Wykonywano w niej pamiątkowe zdjęcia w zabawnych przebraniach.

W czekoladowym święcie udział wzięły także młodzież ze tutejszych placówek oświatowych i świebodzickie organizacje pozarządowe. Swój talent wokalny zaprezentowała uczennica Gimnazjum nr 1 - Andżelika Krynicka, członkowie Fundacji REM zachęcali do gry w bule, a panie ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Smyki" obsługiwały punkt z herbatą i kawą.

Wspaniała oprawa i rodzinna atmosfera nie pozostawiają wątpliwości - święto czekolady na pewno na stałe zagości w kalendarzu imprez miejskich w Świebodzicach.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group