Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1367
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Święto Pieroga w Łażanach

Piątek, 7 lipca 2023, 15:29
Autor: red
Łażany: Święto Pieroga w Łażanach
Fot. organizatorzy
Już 15 lipca ponownie spotkamy się w Łażanach na 2. Święcie Pieroga. Na wydarzenie zaprasza Gminne Centrum Kultury i Sportu, Gmina Żarów oraz sołectwo wsi Łażany. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w łażańskim parku.

Furorę robią oczywiście te z serem i ziemniakami, ale nie zabraknie też pierogów z owocami. Swój udział w 2. Święcie Pieroga zgłosiły okoliczne sołectwa, a to gwarantuje smakowitą ucztę. Na stoiskach będzie można kupić nie tylko pierogi, ale również inne specjały przygotowane przez gospodynie i gospodarzy. Oczywiście podczas Święta Pieroga zostanie rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym do wygrania będą cenne nagrody ufundowane przez sponsora Electrolux Żarów – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor GCKiS w Żarowie. Ponadto na scenie zaśpiewają Krukowianie i Chór Sołtysów „Dyszkant” z Gminy Kąty Wrocławskie.

Drugiemu Świętu Pieroga towarzyszyć będzie Turniej Wsi Gminy Żarów, który wyłoni najlepszych z najlepszych. Wśród konkurencji z jakimi zmierzą się reprezentanci wsi z gminy Żarów to: zaplatanie warkocza, rzut kaloszem, czy bieg kelnerski. Nie zabraknie też najbardziej widowiskowej konkurencji czyli przeciągania liny. Organizatorzy przygotowali też konkurencję niespodziankę. O tym, które z sołectw zdobędzie puchar Turnieju Wsi przekonamy się w sobotę, 15 lipca około godziny 17:00.

2. Święto Pieroga | Turniej Wsi Gminy Żarów

15 lipca 2023

godz. 14:00

park w Łażanach

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group