Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1121
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Święto plonów

Piątek, 21 sierpnia 2020, 15:01
Autor: red
Gmina Świdnica: Święto plonów
Fot. organizatorzy
W niedzielę, 30 sierpnia rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze z terenu gminy Świdnica świętować będą najpiękniejszy dzień swojej pracy – dożynki.

Święto dziękczynienia za zebrane plony. Z uwagi na obowiązujące w tym roku obostrzenia związane z pandemią koronawirusa DOŻYNKI GMINNE będą miały inną oprawę niż zwykle.

Gmina Świdnica ma szczególne powody do uroczystego dziękczynienia za plony ziemi. To największa gmina rolnicza w powiecie świdnickim. Współgospodarzami tegorocznego święta plonów będą mieszkańcy dwóch sołectw: Wilków i Niegoszów. To właśnie przedstawicielom z tych miejscowości przypadnie zaszczyt przygotowania jedynego w tym roku wieńca dożynkowego. Delegacje z pozostałych sołectw przyniosą pachnące bochny chleba, upieczone z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Dożynkową, która odbędzie się 30.08.2020 o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Pszennie.

Po uprzednich rozmowach z sołtysami 33 sołectw zdecydowano o takiej właśnie formie dziękczynienia za zebrane plony. Wszystkie wydarzenia, które dotychczas towarzyszyły dożynkom gminnym zostały w tym roku odwołane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group