Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Święto plonów coraz bliżej

Niedziela, 5 sierpnia 2018, 17:53
Autor: red
Gmina Dobromierz: Święto plonów coraz bliżej
Fot. organizatorzy
Dożynki to jedno z największych świąt na polskich wsiach. W tym dniu oddany zostaje hołd rolnikom za trud i pracę na roli, a bochen chleba wypieczony z ziaren jest aktem dziękczynienia, symbolem jedności i płodności rodzącej ziemi.

W sobotę, 1 września rolnicy z Gminy Dobromierz będą mogli podziękować ze tegoroczne plony podczas dożynek gminnych, które odbędą się na boisku sportowym w Gniewkowie. Dożynki rozpoczynają się o godz. 15:00 Mszą Św. Polową. W części artystycznej zaprezentują się: Zespół Tańca Narodowego KRĄG, DOBROMIERZANIE, CZERWONE RÓŻE, Małe Przedszkole z Roztoki, zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie FIRE DANCE i SOL.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyki rozrywkowej MEJK.

Imprezie towarzyszyć będą konkursy z nagrodami na: „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, „Dekorację posesji” i „Dożynkowy wypiek”, zabawa taneczna przy muzyce zespołu SAMI SWOI oraz pokaz sztucznych ogni.

Sołectwa i OSP Gniewków przygotują stoiska z produktami lokalnymi. Do dyspozycji będzie fotobudka i dmuchane zamki. Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. Będzie można nieodpłatnie zmierzyć poziom cukru, cholesterolu, skorzystać z porad lekarskich i badań oferowanych w osteobusie i słuchobusie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group