Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Święto Plonów pełne atrakcji i niespodzianek

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 9:37
Aktualizacja: 9:48
Autor: UG Świdnica
Krzyżowa: Święto Plonów pełne atrakcji i niespodzianek
Fot. uzyczone
Gminne Dożynki w gminie Świdnica każdego roku obfitują w wiele atrakcji i niespodzianek. Rekordowo, w porównaniu z latami ubiegłymi zapowiada się liczba delegacji poszczególnych sołectw, które przyniosą pachnące bochny chleba i misternie wykonane wieńce dożynkowe. Niespodzianką tegorocznych dożynek w Krzyżowej będzie VII edycja konkursu Świdnickiego Łokcia oraz występ Gwiazdy jaką będzie Tercet Egzotyczny.

Główne uroczystości odbędą się 4 września 2011 r. na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Ubiegłorocznym gospodarzem dożynek było sołectwo Krzyżowa. W tym roku organizatorem i gospodarzem Gminnego Święta Plonów będzie sołectwo Grodziszcze. Jak nakazuje tradycja, korowód poprowadzą starosta i starościna dożynek, tj. Zdzisław Stelmach ii Irena Widła.

Niezwykle interesująco zapowiada się tegoroczny program. Swój udział zapowiedziały już 24 delegacje z wieńcami dożynkowymi. 20 sołectw na swoich straganach prezentować będzie to co najlepsze i najsmaczniejsze. Na stoiskach będzie można skosztować i kupić produkty wytwarzane według receptur naszych pradziadów – zapewniają organizatorzy. Z pewnością na dożynkach w Krzyżowej każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie- i najmłodsi i ci trochę starsi.

Reprezentacje drużyn sołeckich zmierzą się w wielkim finale Turnieju Sołectw który podsumuje kilkumiesięczne zmagania „Sportowych weekendów na wsi”.
Niespodzianką dla gości, którzy pierwszą niedzielę września zdecydują się spędzić w Krzyżowej będzie występ grupy akordeonistów z Sierakowa i VII edycja Świdnickiego Łokcia, który po raz pierwszy zawita do Gminy Świdnica.

Świdnicki Łokieć to wspólna zabawa organizowana przez „Wiadomości Świdnickie” i portal ws-24.pl, w której może wziąć udział każdy. Szczególnie preferowane są osoby nietypowe – wysokie i niskie, szczupłe i tęgie, o wyjątkowo długich łokciach, stopach, nogach, włosach itd. Impreza ma charakter konkursowy, a w ośmiu konkurencjach zawsze są do wygrania atrakcyjne nagrody.

W tym roku nagrodę główną – dla posiadacza najdłuższego łokcia – funduje wójt gminy Świdnica, Honorowy Patron Świdnickiego Łokcia. Podczas zabawy dziennikarze „Wiadomości Świdnickich” mierzą i ważą wszystkie osoby, które zgłoszą chęć udziału w niej. Wygrywają ci, którzy mogą pochwalić się m.in. posiadaniem najdłuższego łokcia i najdłuższej stopy, największego obwodu kołnierzyka i najdłuższych włosów (konkurencja ograniczona wiekowo do dzieci i młodzieży do lat 16). Od kilku lat mamy też cztery nowe kategorie – dla par i rodzin. Wygrywają pary najniższa i najwyższa oraz rodziny najcięższa i najlżejsza. Zarówno nazwa Świdnicki Łokieć, jak też cała impreza jest chronionym znakiem towarowym.

Na godz. 16.30 planowany jest występ Gwiazdy dożynek – Zespołu Tercet Egzotyczny, który od ponad 47 lat z powodzeniem koncertuje na całym świecie, odwiedzając m.in. USA 49 razy. Dotychczasowa dyskografia Tercetu Egzotycznego zawiera 25 płyt, sprzedanych w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. W 2002 roku, w uznaniu zasług fonograficznych wytwórnia Polskie Nagrania wręczyła Tercetowi specjalne wyróżnienie w postaci Diamentowej Płyty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group