Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Święto rzeki

Środa, 14 października 2020, 15:21
Autor: red
Zastruże: Święto rzeki
Fot. UM Żarów
W ramach projektu „Zbudujmy Razem Aktywną Wioskę”, który realizuje Stowarzyszenie Nasze Dzieci–Wspólna Szkoła” w Zastrużu, w piątek, 9 października odbył się w Zastrużu piknik Święto Rzeki.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki dofinansowaniu powstało w Zastrużu nowe zaplecze rekreacyjno-sportowe, które służy nie tylko uczniom szkolnej placówki, ale również lokalnej społeczności.

– Sam piknik, chociaż ograniczony w atrakcjach ze względów sanitarnych, był okazją do udziału w konkurencjach sportowych, rozgrywkach szachowych i warcabowych. Odbył się także matematyczny mecz rodziców i dzieci, nie zabrakło zabaw przy ognisku. Podczas pikniku zamontowana została tyrolka i betonowe stoły do gry w szachy. Zwycięzcom rozgrywek szachowych wręczono puchary, a uczestnicy Gminnego Konkursu na domek/hotel dla owadów otrzymali dyplomy oraz nagrody. Łącznie na konkurs wpłynęło 21 prac. Domki dla owadów zdobią nie tylko ogród sensoryczny w Zastrużu, ale są również ozdobą całej wsi – mówi Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group