Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Święto turystyki w Gimnazjum nr 2

Czwartek, 16 kwietnia 2015, 8:18
Aktualizacja: 13:19
Autor: red.
Świdnica: Święto turystyki w Gimnazjum nr 2
Fot. użyczone
11 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Głównymi organizatorami byli: Zarząd Oddziału PTTK w Świdnicy i Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków – gospodarz Turnieju. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najliczniej reprezentowane były szkoły podstawowe.

Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Młodzież musiała wykazać się znajomością przeszłości i teraźniejszości Dolnego Śląska zarówno w zakresie wiedzy krajoznawczej, topograficznej i turystycznej, jak i również znać przepisy ruchu drogowego i zasady udzielania pierwszej pomocy.

W praktycznym sprawdzianie umiejętności przydatnych turyście uczniowie musieli rozpoznawać rośliny i atrakcje turystyczne Ziemi Świdnickiej, rzucać do celu i przyszywać … guziki. W ogólnej punktacji oceniono posiadane przez uczestników odznaki i uprawnienia turystyczne.

W Turnieju zwyciężyli:

w kategorii szkół podstawowych – Koło Turystyczne PTTK „ToTuToTam” działające przy MDK w Świdnicy w składzie: Konrad Jaskuła, Piotr Kowalski, Bartosz Pszeniczka, op. Zbigniew Curyl;

w kategorii gimnazjów – drużyna Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy w składzie: Maria Krzyżaniak, Karolina Mazanka, Maja Urbanowicz, op. Ewa Haitner;

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – drużyna III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Świdnicy w składzie: Michał Bałos, Mateusz Bilicki, Paweł Krawiec op. Mariola Makarska-Janicka.

Konkurs wyłonił również zwycięzców indywidualnych.
W teście wiedzy w poszczególnych typach szkół wygrali i zostali odznaczeni złotym medalem odpowiednio: Piotr Kowalski, Maja Urbanowicz i Michał Bałos. Natomiast w zdobywaniu odznak i uprawnień turystycznych najlepszą okazała się Zuzanna Pietrukiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Zwycięskie drużyny zdobyły puchary, a wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy i pełne torby różnych „gadżetów”, przewodników. Fundatorami nagród byli Urząd Miejski i Zarząd Oddziału PTTK w Świdnicy. Słodycze i napoje młodzieży zapewniła p. dyrektor Alicja Matysik, a pyszne ciasta dla wszystkich obecnych upiekły uczennice Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group