Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Święto Wojska Polskiego

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 9:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: red.
Świdnica: Święto Wojska Polskiego
Fot. Starostwo Powiatowe
15 sierpnia w całym kraju obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Uroczystości odbyły się także w Świdnicy, na Pl. Grunwaldzkim pod Pomnikiem Zwycięstwa. Organizatorem święta był Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych koło w Świdnicy na czele z prezesem płk Tadeuszem Bortnikiem.

W obchodach brali udział przedstawiciele władz samorządowych z Powiatu Świdnickiego, Miasta Świdnicy oraz Gminy Wiejskiej Świdnica, a także członkowie stowarzyszeń kombatanckich, harcerze, uczniowie, duchowni, funkcjonariusze wojska i pozostałych służb mundurowych oraz mieszkańcy Świdnicy i powiatu. Powiat Świdnicki na uroczystościach reprezentowali Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki oraz Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu.

Żyjąc dzisiaj, w zjednoczonej Europie, zapominamy często, że nasi dziadowie i pradziadowie musieli o tę Wolną i Niepodległą walczyć z karabinem w ręku, niekiedy płacąc za tę walkę cenę najwyższą, jaką było własne życie – mówiła do zgromadzonych Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki.

Zebrani obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, po którym złożyli wieńce oraz wiązanki kwiatów. Uroczystości zakończył pochód do Katedry Świdnickiej, gdzie odbyła się Msza Święta.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group