Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Święto wszystkich dzieci

Wtorek, 1 czerwca 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:41
Autor: KO
Świdnica: Święto wszystkich dzieci
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od 1952 roku obchodzimy Dzień Dziecka w Polsce. Święto to zainicjowała organizacja The International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Przyjęło się, że dorośli obdarowują tego dnia swoje pociechy. Coraz częściej organizują im też imprezy. Będzie ich kilka.

Dziś młodzi świdniczanie będą mogli świętować pierwszą rocznicę otwarcia skateparku oraz za darmo zwiedzić Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Festyn sportowo-rekreacyjny (skatepark, ul. Polna Droga /nad zalewem Witoszówka) rozpocznie się o godz. 15.00. Najpierw będzie blok imprez sportowych zawody na deskorolkach, zawody na rowerach BMX, zawody na rowerach MTB i na rolkach, następnie – od godz. 17.00 – blok imprez rekreacyjnych (tory przeszkód, wyścigi indywidualne, wyścigi drużynowe). O godz. 18.00 – jeśli pogoda pozwoli – wszyscy zasiądą do grilla. Przy zapachu smażonych kiełbasek zostaną wręczone nagrody.

Muzeum Dawnego Kupiectwa (Rynek 37) zaprasza dziś w godz. 10.00-15.00. Wstęp wolny dla dzieci z opiekunami.

Dziś też kolejna grupa dzieci rozpocznie szkolenie z obsługi komputera i zasad korzystania z internetu. To przygotowanie do projektu, który realizuje Świdnica. Miasto przy wsparciu unijnym zakupi komputery z dostępem do internetu dla niepełnosprawnych uczniów oraz pochodzących z ubogich rodzin. Szkolenie w Gimnazjum nr 2 rozpocznie się o godz. 16.00.

Imprezy będą trwać jeszcze przez kilka dni. Na przykład na sobotę Klub Piłkarski LKS Bystrzyca Dolna planuje imprezę dla dzieci z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. W programie loteria, biegi i mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami Dzieci z Bystrzycy Dolnej – Dzieci z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej (limit wieku 13 lat). W ostatnich latach zwyciężały Dzieci z Domu Dziecka. Tym razem zagrają też dziewczęta.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim milusińskim, a także tym, którzy według metryki dziećmi już nie są, ale dziećmi się czują, życzymy samych pogodnych i radosnych dni!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group