Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 789
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Święto wszystkich sołtysów

Wtorek, 14 marca 2023, 13:35
Autor: red
Gmina Żarów: Święto wszystkich sołtysów
Fot. UM Żarów
Sołtys – jak można nazwać go inaczej? Człowiek orkiestra, menadżer, złota rączka, ktoś od wszystkiego... Na wsi każdy zna go osobiście. To po prostu ktoś komu można zaufać i powierzyć wspólne sprawy.

Z okazji Dnia Sołtysa burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie złożyli naszym gospodarzom wsi najserdeczniejsze życzenia i wręczyli upominki. Sołtysi odebrali również podziękowania za dotychczasową i pełną poświęcenia pracę na rzecz swojego sołectwa.

- Jesteście liderami swoich wsi, pracujecie z pasją i dla dobra wszystkich mieszkańców. To właśnie Wy jesteście najbliżej lokalnej społeczności i najbardziej dostrzegacie ich potrzeby. Dziękujemy za wywiązywanie się z tej odpowiedzialności. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności, wiele wytrwałości w realizacji dalszych planów i zamierzeń na rzecz sołectwa, satysfakcji oraz zadowolenia z pełnienia funkcji społecznej – życzył burmistrz Leszek Michalak.

Niespodzianką dla wszystkich sołtysów był Sołecki Turniej w kręgle, któremu, jak zawsze towarzyszyła dobra zabawa. Turniej wyłonił zwycięzców, choć nie o rywalizację tutaj chodziło tylko o wspólną integrację. Puchary wywalczyli sołtysi Łażan (I miejsce sołtys Łażan Armand Toporowski) i Wierzbnej (II miejsce sołtys Wierzbnej Mariusz Bryła) oraz przewodniczący Rady Sołeckiej Siedlimowic (III miejsce przewodniczący Rady Sołeckiej Jan Molzahn).

Na terenie gminy Żarów pracuje siedemnastu sołtysów, a wśród nich funkcję tę pełni 8 pań i 9 panów. Do ich obowiązków należy głównie pobór podatków od mieszkańców, organizacja zebrań wiejskich, uczestnictwo w naradach sołtysów, spotkaniach i uroczystościach gminnych, przekazywanie ważnych informacji z gminy, zarządzanie funduszem sołeckim oraz organizacja życia społecznego na wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group