Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świętojański ekopiknik

Piątek, 17 czerwca 2022, 11:14
Autor: red
Świdnica: Świętojański ekopiknik
Fot. organizatorzy
Stoiska lokalnych przedsiębiorców, aleja rękodzieła, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, strefa kulinarna, występy artystyczne zakończone obrzędem nocy świętojańskiej – to tylko niektóre atrakcje, które będą czekać na wszystkich w piątek, 24 czerwca o godz. 15:00 w świdnickim Parku Centralnym. Przed nami trzecia edycja "Świętojańskiego Ekopikniku", na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Udział w ekopikniku w charakterze wystawców potwierdziło już 60 lokalnych przedsiębiorców, wśród których znajdują się producenci zdrowej żywności, rękodzielnicy oraz promotorzy zdrowego stylu życia. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w rodzinnych warsztatach – nauczą się pierwszej pomocy i technik samobadania, dowiedzą się o roli pszczół w przyrodzie, samodzielnie przygotują pasty, przekąski i watę cukrową. Zaplotą wianki i warkocze, zrobią kartę czerpanego papieru z zatopionymi w nim roślinami oraz wykonają lalki motanki – ukraińskie amulety ochronne. Cała impreza ma na celu zachęcić mieszkańców Świdnicy do prowadzenia zdrowego, ekologicznego stylu życia.

W drugiej części wydarzenia, która rozpocznie się o godz. 17:00, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamięci Zbigniewa Chlebickiego oraz występy artystyczne: Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Piątka”, Klubu Migranta Kalejdoskop Talentów, zespołów Mała Świdnica i Mażoretki Prima, Zespołu Ludowo-Estradowego Mokrzeszów, Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz zespołu SponTan. O 20:00 DJ Grzegorz Godula zaprosi uczestników imprezy na potańcówkę.

Imprezę zakończy tradycyjny obrzęd nocy świętojańskiej, połączony z występem Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” i Zespołu Ludowo-Estradowego Mokrzeszów.

Organizatorem Świętojańskiego Ekopikniku jest Gmina Miasto Świdnica we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Więcej informacji na temat imprezy: www.facebook.com/ekologicznepodziemie i www.facebook.com/SwidnicaPrzedsiebiorcom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group