Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyłęgów: Święty Mikołaj przyjechał na ... motorze

Poniedziałek, 25 grudnia 2017, 11:12
Autor: red
Przyłęgów: Święty Mikołaj przyjechał na ... motorze
Fot. UM Żarów
Choć był zapracowany nie zapomniał przynieść świątecznych prezentów. Przywiózł ze sobą swoich pomocników, ale nie saniami, tylko na motorze. Wszystkim dzieciom rozdał świąteczne prezenty, a w nagrodę obejrzał występy artystyczne przygotowane przez najmłodszych.

Po raz pierwszy na niedawno oddanej do użytku świetlicy wiejskiej w Przyłęgowie odbył się mikołajkowy bal przebierańców. Dla najmłodszych sołtys oraz Rada Sołecka przygotowali słodkie przysmaki - gofry z dżemem i cukrem pudrem, pop-corn, słone przysmaki oraz owoce. Nad przebiegiem imprezy czuwał Szeryf Przyłęgowa, Pani Zima, Pantera, Myszka Miki, Elf, Czerwony Kapturek, Irokez w ponczo, a zabawy prowadziła Śnieżynka. W końcu pojawił się także Święty Mikołaj, który przyjechał na harleyu.
- W zabawie uczestniczyło bardzo dużo dzieci oraz rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. To była pierwsza taka impreza na naszej wyremontowanej świetlicy wiejskiej, ale na pewno nie ostatnia. Co wtorek odbywają się tutaj zajęcia zumby, a w 2018 roku będzie funkcjonować także świetlica środowiskowa dla dzieci. W ostatni piątek miesiąca odbywać się będzie akcja "Czytanie na Dywanie". Planujemy również zorganizować Dzień Babci i Dziadka, smerfowanie w czerwcu, a w lipcu lato pod gwiazdami. Zapowiada się dużo atrakcji - mówi Agnieszka Proniewicz sołtys Przyłęgowa.

Nie było śniegu, dlatego Święty Mikołaj przyjechał w tym roku do Przyłęgowa na motorze. Najpierw wysłuchał wierszyków i piosenek, a potem obdarował dzieci prezentami. - Podobno w przyszłym roku ma do nas przyjechać na wrotkach - cieszy się sołtys Agnieszka Proniewicz. I dodaje.
- Składamy serdeczne podziękowania burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, zastępcy Grzegorzowi Osieckiemu i dyrektorowi GCKiS Tomaszowi Pietrzykowi za bardzo owocny i efektywny rok, bo naprawdę dużo udało się wspólnie na rzecz naszej wsi zdziałać. W swoim imieniu dziękuję również mieszkańcom i Radzie Sołeckiej za pomoc i zaangażowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group