Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święty Mikołaj przyjechał na ... motorze

Wiadomości: Przyłęgów
Poniedziałek, 25 grudnia 2017, 11:12
Autor: red
Fot. UM Żarów
Choć był zapracowany nie zapomniał przynieść świątecznych prezentów. Przywiózł ze sobą swoich pomocników, ale nie saniami, tylko na motorze. Wszystkim dzieciom rozdał świąteczne prezenty, a w nagrodę obejrzał występy artystyczne przygotowane przez najmłodszych.

Po raz pierwszy na niedawno oddanej do użytku świetlicy wiejskiej w Przyłęgowie odbył się mikołajkowy bal przebierańców. Dla najmłodszych sołtys oraz Rada Sołecka przygotowali słodkie przysmaki - gofry z dżemem i cukrem pudrem, pop-corn, słone przysmaki oraz owoce. Nad przebiegiem imprezy czuwał Szeryf Przyłęgowa, Pani Zima, Pantera, Myszka Miki, Elf, Czerwony Kapturek, Irokez w ponczo, a zabawy prowadziła Śnieżynka. W końcu pojawił się także Święty Mikołaj, który przyjechał na harleyu.
- W zabawie uczestniczyło bardzo dużo dzieci oraz rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. To była pierwsza taka impreza na naszej wyremontowanej świetlicy wiejskiej, ale na pewno nie ostatnia. Co wtorek odbywają się tutaj zajęcia zumby, a w 2018 roku będzie funkcjonować także świetlica środowiskowa dla dzieci. W ostatni piątek miesiąca odbywać się będzie akcja "Czytanie na Dywanie". Planujemy również zorganizować Dzień Babci i Dziadka, smerfowanie w czerwcu, a w lipcu lato pod gwiazdami. Zapowiada się dużo atrakcji - mówi Agnieszka Proniewicz sołtys Przyłęgowa.

Nie było śniegu, dlatego Święty Mikołaj przyjechał w tym roku do Przyłęgowa na motorze. Najpierw wysłuchał wierszyków i piosenek, a potem obdarował dzieci prezentami. - Podobno w przyszłym roku ma do nas przyjechać na wrotkach - cieszy się sołtys Agnieszka Proniewicz. I dodaje.
- Składamy serdeczne podziękowania burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, zastępcy Grzegorzowi Osieckiemu i dyrektorowi GCKiS Tomaszowi Pietrzykowi za bardzo owocny i efektywny rok, bo naprawdę dużo udało się wspólnie na rzecz naszej wsi zdziałać. W swoim imieniu dziękuję również mieszkańcom i Radzie Sołeckiej za pomoc i zaangażowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group