Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świeża krew w SPiKŚ

Sobota, 28 czerwca 2014, 16:06
Aktualizacja: 16:08
Autor: red.
Świdnica: Świeża krew w SPiKŚ
Fot. archiwum
Nowy członek, nowy kandydat oraz uzupełniony skład Klubu 25 – to efekty cokwartalnego posiedzenia gremium, decydującym o kierunkach działań oraz wyznaczającego strategię świdnickiej organizacji. Podczas spotkania, które odbyło się 25 czerwca, status członka Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich otrzymał Andrzej Panas, kandydatem na członka został natomiast Tomasz Karpiński. W skład Klubu 25 wszedł Sebastian Owczarski.

Klub 25 to organ doradczy, do którego kompetencji należy m.in. udzielanie akceptacji dla nowych członków, wybór laureatów Wiecznego Pióra czy też Diamentu Wolności. Do Klubu 25 na samym początku należeli członkowie, którzy mogli się pochwalić najdłuższym stażem. Później do grona klubowiczów dołączali ci, którzy wzorowo wypełniali obowiązki statutowe, cechowali się nienaganną frekwencją oraz zaangażowaniem w życie organizacji.

Podczas czerwcowego posiedzenia, o miejsce w składzie Klubu 25 rywalizowali: Andrzej Ćwik, Jerzy Kubara, Sebastian Owczarski, Ryszard Serafin, Andrzej Siennicki, Mirosław Toporkiewicz i Ryszard Sobański. Podczas tajnego głosowania, największe poparcie otrzymał Sebastian Owczarski, pełniący funkcję rzecznika prasowego SPiKŚ. Sebastian Owczarski jest członkiem stowarzyszenia od 2013 roku. Jest prezesem i głównym akcjonariuszem DASE Financial Group SA, prowadzi działalność w sektorze usług finansowych.

Decyzją klubowiczów, w szeregi Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wstąpił nowy członek. To Andrzej Panas, nominowany do tegorocznych statuetek SPiKŚ w kategorii Przedsiębiorca Roku. Andrzej Panas swoją przygodę z biznesem rozpoczął w 2003 roku od założonej wspólnie z bratem firmy stolarskiej. Obecnie posiada firmę, specjalizującą się w produkcji schodów, która jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i Europie. „Schody Panas” to także laureat prestiżowego godła „Teraz Polska” w kategorii „usługa – rzemiosło artystyczne”.

Podczas Klubu 25 przedstawiono również sylwetkę kandydata na członka SPiKŚ. To Tomasz Karpiński, znany świdnicki biznesmen, właściciel firmy „Ostatnia posługa”. Osobami wprowadzającymi kandydata byli Marek Kowalski i Maciej Karpiński. Klubowicze byli jednomyślni – Tomasz Karpiński otrzymał 17 głosów pozytywnych.

(SO)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group