Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: ŚwIT – pierwsze spotkanie z uzdolnioną technicznie młodzieżą

Poniedziałek, 7 marca 2016, 8:55
Aktualizacja: 15:11
Autor: opr.red.
Świdnica: ŚwIT – pierwsze spotkanie z uzdolnioną technicznie młodzieżą
Fot. red.
„ŚwIT” – to nazwa nowego wydarzenia skierowanego do świdnickiej młodzieży. Nazwa jest skrótem od słów: Świdnica i IT – technologie informatyczne.

Jego inauguracja będzie miała miejsce w środę, 9 marca o godz. 11.00 w kinie Cinema 3D w Świdnicy. Tego dnia odbędzie się pierwsze spotkanie z uzdolnioną technicznie młodzieżą. Uczestniczyć w nim będą wybrani uczniowie szkół średnich oraz drugich i trzecich klas gimnazjów.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest firma RST sp. z o.o. sp. k., która przy współudziale Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Starostwa Powiatowego organizować będzie cykl spotkań z młodzieżą zainteresowaną techniką i naukami ścisłymi.
Firma RST powstała w Świdnicy w 1998 roku, dostarcza rozwiązania technologiczne dla biznesu. Wytwarza aplikacje na tablety, smartfony, telewizory i zegarki. Zatrudnia ponad sto osób w dwóch oddziałach w Świdnicy i we Wrocławiu.

Dla współczesnych zjawisk społecznych i ekonomicznych nowe technologie informacyjno-komunikacyjne mają coraz większe znaczenie. Rośnie liczba użytkowników Internetu, rosną zasoby www, a także gama możliwości jakie daje nam sieć. Technologie wkraczają w coraz to nowe dziedziny życia, a komputery stają się ważnym narzędziem nauki, pracy, rozrywki. Internet jest nie tylko źródłem wiedzy i informacji, środkiem wymiany handlowej czy komunikacji, ale również życia towarzyskiego i kulturalnego.

Różnorodność i szeroka gama wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych sprawiły, że władze miasta i powiatu nawiązały współpracę z firmą, która realizuje swoją misję społeczną, pomagając młodzieży szczególnie uzdolnionej technicznie.

Podczas pierwszego spotkania odbędzie się wykład prezesa RST, Krzysztofa Habowskiego pt. „Jak to zrobić”, rozstrzygnięcie konkursu informatycznego „Newbies” oraz pokaz filmu „Steve Jobs”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group