Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Poniedziałek, 4 stycznia 2016, 15:28
Aktualizacja: 15:30
Autor: red
Świebodzice: Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Fot. OSiR Świebodzice
Sezon imprez sportowych w Świebodzicach tradycyjnie kończą Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, tak było i tym razem.

Podobnie, jak w roku ubiegłym zawody zorganizowało Stowarzyszeniem Bona Fide, które prężnie wspiera sporty siłowe w Świebodzicach.
W tym roku zaskoczyła nas rekordowa ilość startujących, było ich aż 44, w tym 3 kobiety.

Wielu spośród startujących stanowi zawodnicy znani w świecie sportów siłowych, jak np.: Mistrzyni Polski i Europy w wyciskaniu Małgorzata Hałas-Koralewska, Mistrzyni Polski w Trójboju Siłowym Kamila Wróbel, Krzysztof Halczyk, Łukasz Wółkiewicz, nie zabrakło także weterana naszych zawodów pana Henryka Romanka.

Zawody odbywały się w formule Wilks'a. Zawodniczki i zawodnicy byli podzieleni na 5 kategorii: kobiety, juniorzy (od 14 do 16 lat, od 16 do 17 lat), seniorzy do 75 kg, seniorzy do 90 kg, seniorzy powyżej 90 kg. Wśród seniorów wyłoniliśmy mistrza w kategorii OPEN (wg. Formuły Wilks’a)

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wśród uczestników zawodów czuło się dużą mobilizację, ale także niespotykaną nigdzie indziej atmosferę. Startujący pomimo zaciętej rywalizacji dopingowali siebie nawzajem i zmuszali do pokonywania własnych słabości. Stąd było wiele prób bicia życiowych rekordów.

Najcięższy dźwignięty ciężar w czasie zawodów to aż 235 kg. Dokonał tego Krzysztof Bałys.

Zawody prowadził Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, a sędzią głównym zawodów był Mateusz Brzuchacz – instruktor kulturystyki w siłowni OSiR Świebodzice Sp. z o.o. oraz Członek Stowarzyszenia Bona Fide.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group