Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: Synoptycy prognozują lód na drogach i chodnikach

Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 22:37
Aktualizacja: 22:42
Autor: KO
region: Synoptycy prognozują lód na drogach i chodnikach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zima w kalendarzu pojawi się w środę, ale aura typowo zimowa trzyma już od trzech tygodni. I na razie nie odpuści – Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydało dziś ostrzeżenie przed oblodzeniem.

Lód na drogach będzie się utrzymywał do jutrzejszego poranka. Szczególnie niebezpiecznie jest, gdyż w dzień występowały dodatnie temperatury i słabe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Od zachodu regionu następuje spadek temperatury poniżej 0°C, powodując zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników oraz ich oblodzenie. Prognozowana temperatura minimalna wyniesie od -7°C do -5 °C. - Skutki to miejscami śliskość na drogach i chodnikach, utrudnienia komunikacyjne – mówi dyżurny synoptyk, Elżbieta Wojtczak-Gaglik.

Dziś sytuacja na drogach była ciężka. W nocy nawiało sporo śniegu na drogi. Jeszcze o godz. 14.00 cztery odcinki tras powiatowych były całkowicie nieprzejezdne, a na siedmiu występowały zawężenia utrudniające przejazd. Nieprzejezdne były szosy: Goczałków-Goczałków Górny, Lutomia-Lutomia Mała, Kłaczyna-granica powiatu (Celów) oraz Jugowa-Tomkowie. Drogi z zawężeniem: Stawiska-Olszany-Świebodzice, Olszany-Stanowice, Goczałków Górny-Graniczna, Lutomia Górna-Bojanice, Dobromierz-Kłaczyna, Goczałków-Żółkiewka oraz Ciernie-Milikowice. Wcześniejsze informacje drogowe z dziś: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group