Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sypnęło kasą

Wiadomości: Region - Świebodzice
Piątek, 26 lutego 2010, 7:26
Aktualizacja: 7:28
Autor: MEG
Fot. MEG
Więcej na drogi, dodatkowa kasa na rewitalizację Parku Miejskiego, więcej na “Orlika” – w budżecie Świebodzic przybyło 1,8 mln złotych.

Pieniądze nie wpłynęły cudownym zrządzeniem do miejskiej kasy. Po prostu okazało się, że miasto wyda w tym roku mniej na poręczenie dla Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji z tytułu realizowanej w mieście budowy kanalizacji. Zaoszczędzone w ten sposób 1,8 mln zł przyda się bardzo na potrzebne remonty ulic. Na pierwszy ogień pójdzie Towarowa i Solna – ulice, które na swoją kolej czekają chyba od powojnia. Na to przeznaczone będzie ponad 780 tys. złotych. 100 tys. zł zasili budżet Miejskiego Zarządu Nieruchomości – pieniądze przydadzą się na remonty budynków komunalnych tym bardziej, że jedna czwartą budżetu remontowego na ten rok zjadło usuwanie poziomowych awarii instalacji wodnych. Wiele z nich zamarzło, a rozmrażanie powoduje całkowite uszkodzenie. Inna sprawa, że w wielu przypadkach przyczynili się do tego niefrasobliwi lokatorzy, wyjeżdżając np. za granicę i zostawiają nieogrzewane mieszkanie.

Dodatkowe 650 tys. zł przeznaczone zostanie na rewitalizację Parku Miejskiego – to duża inwestycja, na którą w ubiegłym roku gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z RPO. Rewitalizacja obejmuje nowe nasadzenia w parku, wytyczenie nowych alejek, montaż ławek i oświetlenia, a także budowę placu zabaw dla dzieci. Więcej będzie także na gospodarkę komunalną oraz kulturę fizyczną i sport – m. in. na budowę boiska “Orlik” w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group