Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Solina: Szachiści II LO w Świdnicy dwunastą drużyną w kraju

Środa, 5 czerwca 2013, 8:42
Aktualizacja: 8:42
Autor: MDvR
Solina: Szachiści II LO w Świdnicy dwunastą drużyną w kraju
Fot. użyczone
Drużyna szachistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w składzie: Natalia Mielnik, Damian Daniel, Przemysław Borowski i Bartosz Stelmasik zajęła dwunaste miejsce w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Solinie. Do rozgrywek przystąpiło 25 ekip z całej Polski. Najlepszą szkołą okazało się I Liceum Ogólnokształcące z Suwałk.

Najlepszym naszym zawodnikiem został Przemysław Borowski, który w wynikach indywidualnych zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy.

Bartosz Stelmasik - Spędziliśmy w woj. podkarpackim cztery dni. Mieszkaliśmy
w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym, w którym każdy zawodnik miał do dyspozycji: basen, halę sportową, stoły do tenisa stołowego i bilard. Dodatkowymi atrakcjami były: rejs statkiem po jeziorze Solińskim, przejście po zaporze solińskiej, a także cudowne krajobrazy gór i lasów, które otaczały ośrodek. Doświadczenie, które zebraliśmy podczas rozgrywanych partii powinno zaowocować w następnych turniejach i mistrzostwach Polski, na które planujemy pojechać w następnym roku szkolnym.

Dyrekcja II LO dziękuję Panu Andrzejowi Borowskiemu za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu oraz Panu Zygmuntowi Worsie – Staroście Świdnickiemu, za zapewnienie dojazdu drużyny na zawody.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group