Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Szachiści z Jaroszowa

Niedziela, 8 grudnia 2019, 19:14
Aktualizacja: Środa, 11 grudnia 2019, 10:15
Autor: red
Strzegom: Szachiści z Jaroszowa
Fot. UM Strzegom
W Strzegomiu odbyły się Powiatowe Finały Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w Szachach oraz Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach.

Młodzi miłośnicy tej rozwijającej umysł gry mierzyli się ze sobą kilka godzin. Wszyscy uczestnicy z zapałem przystąpili do rywalizacji, bowiem do Strzegomia zjechali najlepsi szachiści wśród uczniów szkół podstawowych.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej jaroszowską szkołę reprezentowali: Emilia Pawlica (7a), Alan Korzystka (7a), Bartosz Krupczak (6b), Mateusz Machnikowski (6a) oraz Oktawian Ziora (6a). Drużyna zajęła III miejsce.

Natomiast Aleksandra Hućko (2a), Wojciech Kurzeja (2a), Bartosz Burdziński (2a) oraz Ignacy Pieszko (3a) reprezentowali szkołę w Igrzyskach Dzieci i zajęli VI miejsce.

W zawodach uczestniczyły drużyny reprezentujące szkoły z terenu powiatu świdnickiego, w których działają koła szachowe. Każda drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki.

Szachy to gra wymagająca przygotowania nie tylko intelektualnego, ale także fizycznego. Kształtuje niekonwencjonalne myślenie i uczy rozwiązywania trudnych problemów, opanowania i koncentracji. Są to umiejętności potrzebne zarówno w sportach zespołowych i indywidualnych, ale także w trakcie zdobywania wiedzy i w życiu codziennym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group