Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Szachy w Polanicy–Zdroju

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 10:12
Autor: red
Strzegom: Szachy w Polanicy–Zdroju
Fot. UM Strzegom
Kilkoro młodych szachistów ze Strzegomia rywalizowało w 57. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina rozegranym w dniach 11–22 sierpnia br. w Polanicy–Zdroju.

W grupie F (zawodnicy do lat 12) 55. miejsce zajęła Gabriella Gołębczyk, 60. miejsce Jan Kasendra a 66. miejsce Szymon Cygan.

W grupie G (dla zawodników bez kategorii szachowych) rywalizował Filip Czerwiecki, który brał udział w dwóch turniejach. W pierwszym zajął 18. miejsce, natomiast w drugim ukończył turniej na 17. miejscu i zdobył swoją pierwszą w życiu kategorię szachową.

Cała czwórka szachistów w tym czasie brała udział w obozie szachowym zorganizowanym w Polanicy-Zdroju. Dzieci w trakcie obozu - jak zawsze - miały zapewniony szereg atrakcji: piesze wędrówki, wycieczkę do kopalni złota, konkurs rozwiązywania zadań szachowych, wykłady szachowe, turnieje szachów błyskawicznych i szachów szybkich, zajęcia sportowe na basenie i w plenerze, tor saneczkowy, bezpośrednią grę w symultanie szachowej z arcymistrzynią, a także uczestniczyli jako główni aktorzy w pokazie żywych szachów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group