Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szachy w Żarowie

Środa, 5 kwietnia 2023, 10:59
Autor: red
Żarów: Szachy w Żarowie
Fot. Mirosław Becher
W sobotę, 1 kwietnia w Żarowie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Żarowa w szachach.

Zawody odbyły się czterech grupach wiekowych, a wystartowała w nich rekordowa ilość uczestników, ponad 140 osób z kilku województw.
Grupa OPEN

Czołowa klasyfikacja końcowa:

1. Paweł Stankiewicz – GLKS Goniec Żarów

2. Zbigniew Zieliński – GLKS Goniec Żarów

3. Bartosz Klisowski – KS AZS Wratislavia

miejsca kolejnych zawodników z klubu Goniec Żarów lub mieszkańców gminy: 8 – Oskar Kiszkiel, 10 – Jan Bednarski, 16 – Henryk Król, 23 – Mirosław Cygan, 28 – Wojciech Lesiak, 30 – Dominika Trestka, 32 – Jakub Komaniecki, 34 – Roman Neczaj

Grupa B (do lat 16)

Czołowa klasyfikacja końcowa:

1. Karol Laszczyński – SCSE Strzelin

2. Jakub Podolak – GLKS Goniec Żarów

3. Igor Śliwowski – KSz GAMBIT MDK Świdnica

miejsca zawodników z klubu Goniec Żarów lub mieszkańców gminy: 5 – Gabriella Gołębczyk (2 miejsce wśród kobiet), 8 – Artur Ratkowski, 13 – Jan Molecki, 18 – Weronika Komaniecka, 20 – Adam Kądziołka, 22 – Paweł Król, 25 – Maciej Stankowski.

Grupa C (do lat 11)

Czołowa klasyfikacja końcowa:

1. Jakub Owad – KSz Miedź Legnica

2. Tomasz Kabarowski – KSz Polonia Wrocław

3. Liliana Kobel – SCSE Strzelin

miejsca zawodników z klubu Goniec Żarów lub mieszkańców gminy: 5 – Mateusz Marchlewicz, 7 – Jan Kasendra, 8 – Barbara Cnota (3 miejsce wśród dziewcząt), 11 – Milena Król, 14 – Szymon Kostrzewa, 15 – Marcel Młynarczuk, 16 – Aleksandra Dobrowolska, 17 – Miłosz Leja, 23 – Kaja Dutkiewicz, 24 – Maksymilian Maślany, 30 – Michał Kozów, 31 – Zosia Lesiak.

W grupie tej młodzi szachiści rywalizowali także o kategorie szachowe. Wśród zdobytych kategorii dwoje zawodników z Żarowa zdobyło 4 kategorię: Marcel Młynarczuk i Miłosz Leja.

Grupa D (do lat 9)

Czołowa klasyfikacja końcowa:

1. Maja Mazurek – GKSz Solny Grzybowo

2. Wojciech Korzeniowski – KSz Polonia Wrocław

3. Kuba Sadkowski – Sulechów

miejsca zawodników z klubu Goniec Żarów lub mieszkańców gminy: 6 - Antoni Sypko, 7 – Kacper Kostrzewa, 10 – Marcel Jagła, 11 – Natalia Buczek (3 miejsce wśród dziewcząt), 12 – Jan Grochowina, 14 – Borys Śladowski, 18 – Antoni Marciniak, 20 – Hanna Kasendra, 29 – Antoni Kula, 33 – Oskar Szklarz, 34 – Wojciech Legiejew, 35 – Franciszek Główka, 38 – Milena Lewandowska, 39 – Leon Krynicki, 40 – Stanisław Lesiak, 45- Małgorzata Plizga, 47 – Michał Wojda, 49 – Jakub Wołkanowski, 51 – Agata Buczek, 52 – Antoni Wojda, 53 – Bartosz Maruszak.

W grupie tej aż 10 młodych zawodników Gońca lub z osób z gminy Żarów zdobyło kategorie szachowe: 4 kat. – Marcel Jagła, Borys Śladowski, Jan Grochowina, Antoni Sypko, Milena Lewandowska, 5 kat. – Oskar Szklarz, Antoni Marciniak, Franciszek Główka, Antoni Kula i Leon Krynicki.

Nagrody zawodnikom wręczali burmistrz Leszek Michalak oraz dyrektor SP w Żarowie Barbara Nowak. O uczestników turnieju zadbał samorząd uczniowski żarowskiej szkoły podstawowej na czele z opiekunkami Anią Dziedzic i Martą Śliwa, który przygotował catering.

Mistrzostwa zorganizowali wspólnie Klub szachowy Goniec oraz Szkoła Podstawowa w Żarowie.

Informacja: Klub Szachowy Goniec Żarów

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group