Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 496
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Szajka złodziei i paserów zatrzymana

Piątek, 1 kwietnia 2011, 20:25
Aktualizacja: 20:26
Autor: red.
powiat świdnicki: Szajka złodziei i paserów zatrzymana
Fot. KPP Świdnica
Włamania do hurtowni, samochodów i domów jednorodzinnych – to na koncie ma szajka rozbita przez policję. Wśród zatrzymanych jest dwudziestopięcioletni mieszkaniec Świdnicy, „szef” grupy.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w trakcie realizacji sprawy z poprzedniego okresu zatrzymali na terenie Świdnicy dziewięć osób - relacjonuje starszy aspirant Katarzyna Czepil. - Wśród zatrzymanych jest dwóch paserów. Pozostałe osoby w wieku 20- 25 lat, to sprawcy włamań do hurtowni budowlanych, samochodów i domów jednorodzinnych i placówek handlowych. Szefem grupy był dwudziestopięcioletni mieszkaniec Świdnicy. Włamań i kradzieży dokonywał od 2009 roku, rok później dołączyli do niego pozostali sprawcy.

Trzy osoby z grupy, wśród nich „szef” zostały zatrzymane po włamaniu do jednej z hurtowni budowlanych w Świdnicy, włamanie miało miejsce w nocy z 23 na 24 marca. - Sprawcy o wyrwaniu kraty zabezpieczającej okno dostali się do pomieszczeń hurtowni budowlanej skąd dokonali kradzieży laptopa oraz kluczyków z dowodem rejestracyjnym samochodu citroen jumper, gdzie następnie po przecięciu kłódki zabezpieczającej bramę wjazdową wyjechali poza teren hurtowni skradzionym samochodem - mówi Katarzyna Czepil.

Straty poniesione przez właściciela hurtowni wyniosły 45 tys. złotych. Skradziony samochód został odzyskany w nienaruszonym stanie i przekazany właścicielowi. Natomiast dwudziestopięciolatek przyznał się do około czterdziestu włamań i kradzieży, których dokonywał na terenie powiatu świdnickiego od 2009 roku do chwili zatrzymania.

Policjanci szacują, że wartość strat poniesionych przez poszkodowanych może wynieść ponad 600 tys. złotych. Czynności prowadzone przez policjantów doprowadziły do odzyskania części skradzionych przedmiotów w postaci elektronarzędzi i laptopów.

Trzem zatrzymanym osobom przedstawione zostały już zarzuty, zostali oni doprowadzeni do prokuratury, wobec nich zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości 1000 złotych. Zatrzymanym może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group