Czytających: 1547

Świdnica: Szalone emocje podczas meczu przyjaźni!

Wtorek, 13 maja 2014, 21:20
Aktualizacja: 21:29
To było prawdziwe święto dla młodych adeptów futbolu trenujących w Polonii–Stali Świdnica. W sobotę, 10 maja doszło do derbowego pojedynku w lidze orlika pomiędzy Polonią–Stalą I Świdnica trenowaną przez Michała Korbeckiego a Polonią–Stalą II Świdnica dowodzoną przez Szymona Majcherczyka. Emocji było co niemiara, w wszystko w duchu fair–play i czystej, sportowej rywalizacji.

Do przerwy z nieznacznego prowadzenia 1:0 mogli się cieszyć podopieczni trenera Majcherczyka.Oscar Gawiński. Decydujące dla losów meczu były pierwsze minuty drugiej odsłony meczu. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Kacper Jasiński, a po chwili dał swojej drużynie prowadzenie wykorzystując rzut karny. Do siatki drugiego zespołu Polonii-Stali trafił też Emil Migas i zrobiło się 3:1. „Dwójka” walczyła jednak do końca starcia niesłychanie dzielnie próbując odrobić straty. Udało się to połowicznie, bramkę kontaktową zdobył Jakub Szrejder, ale na więcej brakło czasu.

Polonia-Stal II Świdnica – Polonia-Stal I Świdnica 2:3 (1:0)

Polonia-Stal II: Dorian Pietraszewski, Jakub Szrejder, Kuba Sierzputowski, Adrian Michniewicz, Krystian Granisz, Miłosz Miłkowski, Dawid Karczewski, Jakub Kozak, Oscar Gawiński, Kuba Malczyk, Mateusz Ulanowski, Kamil Ulanowski, Mateusz Szrejder, Oliwier Sztajerwald, Tomasz Lorenc, Radosław Graj.

Polonia-Stal I: Marcel Litwiński, Maksymilian Skóra, Patryk Woroch, Dawid Mendes, Jakub Niezgoda, Emil Migas, Kacper Jasiński, Marcel Brańka, Michał Harendarz, Grzegorz Drozdowski, Konrad Puchała, Filip Bułat, Jakub Zarzycki, Kryspin Kowalczyk