Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szansa dla bezrobotnych

Środa, 22 stycznia 2014, 11:19
Aktualizacja: 11:21
Autor: red.
Żarów: Szansa dla bezrobotnych
Fot. UM Żarów
Warsztaty psychologiczne, spotkania z doradcą zawodowym, wyjazdowy trening kompetencji i umiejętności społecznych, szkolenia zawodowe i komputerowe warsztaty. Piętnastu długotrwale bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy Żarów ma szansę wziąć udział w kolejnej edycji projektu realizowanego przez żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Właśnie ruszyła rekrutacja uczestników do projektu "WIP - Wiara w Integrację Pokoleniową", który realizowany jest od 1 lutego 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku. - Działania projektu "WIP - Wiara w Integrację Pokoleniową" są dla naszych mieszkańców dużym wsparciem i szansą na podniesienie kwalifikacji zawodowych. A przykłady jego poprzednich edycji pokazują, że naprawdę zwiększa on aktywność zawodową bezrobotnych - tłumaczy Marta Plizga z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Rekrutacja uczestników do projektu "WIP - Wiara w Integrację Pokoleniową" potrwa od stycznia do marca. W tym czasie pracownicy socjalni dokonają wyboru piętnastu osób, które brać będą udział w pilotażowym projekcie. - Z wszystkimi wyłonionymi uczestnikami przeprowadzone zostaną rozmowy motywujące. Podpisane zostaną także z nimi kontrakty, które poprzedzone będą wywiadem środowiskowym. Ponadto, grupa docelowa zaplanowana do objęcia wsparciem w ramach projektu systemowego podlegać będzie konsultacjom z Powiatowym Urzędem Pracy. W ostatnim etapie uczestnicy zostaną objęci wsparciem w ramach instrumentu aktywizacji społecznej, edukacyjnej i zawodowej - dopowiada Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, w wieku aktywności społecznej, zagrożonych wykluczeniem społecznym i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group