Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Szansa dla Martyny

Wtorek, 28 lutego 2023, 13:05
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Szansa dla Martyny
Fot. organizatorzy
Martynka Franiak ma szansę na odzyskanie wzroku. 1,5% Twojego podatku może jej w tym pomóc.

Dziewczynka straciła wzrok w wyniku choroby, jaką przeszła w wieku dziecięcym. Dzięki terapii komórkami macierzystymi ma szansę, by znów oglądać świat w kolorach. Jest ona jednak bardzo kosztowna. Martynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Można wesprzeć ją w leczeniu, przekazując jej 1,5% swojego podatku.

Martynka urodziła się w 2006 r. zupełnie zdrowa. Rozwijała się prawidłowo. Problemy pojawiły się, kiedy rozpoczęła edukacje przedszkolną.

- Zaczęły się choroby, jak to bywa wśród dzieci. Martynka zapadała na częste infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenia ucha, katary. Była leczona przez lekarzy, ale nigdy nie została wyleczona do końca. Po kilku miesiącach zaczęły jej doskwierać bóle głowy, częste wymioty i zaczęło zezować jedno oczko. Traciła z każdym dniem na wadze – opowiada Joanna Franiak, mama dziewczynki.

Po wielu wizytach u specjalistów i badaniach postawiono wreszcie diagnozę - zakrzepica dwóch zatok żylnych w mózgu.

Po kilkunastu dniach leczenia, wzrok Martynki zaczął się poprawiać, zakrzepica powoli zanikała. Niestety, dziecko złapało infekcję wirusową, która doprowadziła do utraty wzroku.

- Runął nasz świat. Dziecko, które było zdrowe, w jednej chwili przestało widzieć. Nie poddałam się jednak, zaczęłam walczyć i szukać jakiejkolwiek pomocy dla mojego dziecka. Czytając artykuły o zaniku nerwu wzrokowego, trafiłam na profesora, który zajmuje się przeszczepami komórek macierzystych. Umówiłam się na spotkanie. Wyjaśnił mi, na czym polegają przeszczepy komórek macierzystych. Zdecydowałam się na podjęcie terapii. Martynka musiała przejść szereg badań okulistycznych i dopiero po nich została zakwalifikowana przez komisję bioetyczną do terapii komórkami macierzystymi. Jeden cykl składał się z dziesięciu zabiegów. Jeden przeszczep co miesiąc. Po kilku zabiegach wzrok Martynki zaczął się poprawiać – mówi Joanna Franiak.

Leczenie przynosi efekty. Dziewczynka zauważa różnice w widzeniu, badania okulistyczne także potwierdzają, że nerw wzrokowy odbudowuje się.

Niestety, terapia jest długotrwała i kosztowna. Martynkę można wesprzeć, przekazując wpłatę na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: Franiak Martyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można także przekazać dziewczynce 1,5% swojego podatku.

W formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904, w rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%” – 21979 Franiak Martyna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group