Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szansa dla zadłużonych

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 2 grudnia 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Fot. red
Mieszkańcy Świdnicy, którzy mają problem ze spłaceniem zaległości za czynsz w mieszkaniu socjalnym lub komunalnym, mają możliwość umorzenia długu angażując się w wolontariat na rzecz mieszkańców Świdnicy.

Osoba zainteresowana zlikwidowaniem zadłużenia poprzez wolontariat, w pierwszej kolejności powinna zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Referatu Gospodarki Mieszkaniowej pok. nr 223 (tel. 074/ 856-28-29) w celu uzyskania pisemnej akceptacji takiej formy spłaty długu. Np. osoba, która ma wyrok eksmisyjny za niepłacenie czynszu, ma szansę uzyskać zgodę na aktywny sposób spłacenia zobowiązań. Jeżeli jednak orzeczenie eksmisji nastąpiło z powodu zakłócania spokoju i porządku publicznego, możliwość taka jest wykluczona.

Następny krok to zgłoszenie się do Centrum Wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy ul. Franciszkańskiej 7 (tel. 074/853-34-00). Każdy z kandydatów na wolontariusza musi odbyć 2-godzinne wstępne szkolenie, na którym dowie się m.in., jakie czynności może wykonywać wolontariusz, w jaki sposób zmniejszać się będzie jego zadłużenie. Wypełnia również ankietę, dzięki której będzie można uzyskać informację m.in. o doświadczeniach zawodowych kandydata, zainteresowaniach, czy o karalności. Każdy z kandydatów odbędzie również indywidualną rozmowę z psychologiem. Osoba, która zostanie zakwalifikowana do wolontariatu podpisze z dyrektorem MOPS w Świdnicy porozumienie na świadczenie usług wolontarystycznych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy w chwili obecnej poszukuje szczególnie osób, które widzą możliwość zaangażowania się w wolontariat na rzecz osób w wieku senioralnym. Coraz więcej starszych i samotnych osób w Świdnicy wymaga wsparcia ze strony społeczności lokalnej. Dlatego każda osoba, która odczuwa chęć podzielnia się swoją sprawnością z osobą mniej zaradną i samodzielną jest przez Ośrodek mile widziana. To również doskonała okazja, aby pomagając innym rozwiązać własny trudny problem, jakim jest zadłużenie czynszowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~hala 2-12-2011 12:17
nie chciałabym,żeby zajmował się mną w przyszości człowie k z wyrokiem w ramach przymusowego wolontariatu
~aborak 2-12-2011 13:51
A to jest już jak w życiu zależy na kogo trafisz, dokładnie tak jak z pracą, sąsiadami, egzaminatorami itp. tacy ludzie często są doświadczeni przez los przez co mają więcej pokory niż niejeden "wykształciuch".
~m.w 2-12-2011 16:34
Powiem tak mam kontakt z wolontariuszami i nie są to osoby po wyrokach tylko najczęściej takie którym w życiu się nie powiodło. Nie należy nikim pogardzać.
~ida 3-12-2011 0:13
dobrze że w naszym mieście jest taka możliwość, tylko kto z niej skorzysta ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group