Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szansa dla zadłużonych

Piątek, 2 grudnia 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Świdnica: Szansa dla zadłużonych
Fot. red
Mieszkańcy Świdnicy, którzy mają problem ze spłaceniem zaległości za czynsz w mieszkaniu socjalnym lub komunalnym, mają możliwość umorzenia długu angażując się w wolontariat na rzecz mieszkańców Świdnicy.

Osoba zainteresowana zlikwidowaniem zadłużenia poprzez wolontariat, w pierwszej kolejności powinna zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Referatu Gospodarki Mieszkaniowej pok. nr 223 (tel. 074/ 856-28-29) w celu uzyskania pisemnej akceptacji takiej formy spłaty długu. Np. osoba, która ma wyrok eksmisyjny za niepłacenie czynszu, ma szansę uzyskać zgodę na aktywny sposób spłacenia zobowiązań. Jeżeli jednak orzeczenie eksmisji nastąpiło z powodu zakłócania spokoju i porządku publicznego, możliwość taka jest wykluczona.

Następny krok to zgłoszenie się do Centrum Wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy ul. Franciszkańskiej 7 (tel. 074/853-34-00). Każdy z kandydatów na wolontariusza musi odbyć 2-godzinne wstępne szkolenie, na którym dowie się m.in., jakie czynności może wykonywać wolontariusz, w jaki sposób zmniejszać się będzie jego zadłużenie. Wypełnia również ankietę, dzięki której będzie można uzyskać informację m.in. o doświadczeniach zawodowych kandydata, zainteresowaniach, czy o karalności. Każdy z kandydatów odbędzie również indywidualną rozmowę z psychologiem. Osoba, która zostanie zakwalifikowana do wolontariatu podpisze z dyrektorem MOPS w Świdnicy porozumienie na świadczenie usług wolontarystycznych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy w chwili obecnej poszukuje szczególnie osób, które widzą możliwość zaangażowania się w wolontariat na rzecz osób w wieku senioralnym. Coraz więcej starszych i samotnych osób w Świdnicy wymaga wsparcia ze strony społeczności lokalnej. Dlatego każda osoba, która odczuwa chęć podzielnia się swoją sprawnością z osobą mniej zaradną i samodzielną jest przez Ośrodek mile widziana. To również doskonała okazja, aby pomagając innym rozwiązać własny trudny problem, jakim jest zadłużenie czynszowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group