Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: „Szansa na nowe jutro” – podsumowanie projektu

Czwartek, 8 stycznia 2015, 12:54
Aktualizacja: 14:55
Autor: red.
VI i zarazem ostatnia edycja projektu systemowego „Szansa na nowe jutro” dobiegła końca. Jego realizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej, a uczestnikami 12–stu mieszkańców naszej gminy, pozostających bez pracy i nieaktywnych zawodowo, w wieku aktywności zawodowej i korzystających z pomocy tutejszego Ośrodka.

W spotkaniu podsumowującym wzięli udział zarówno uczestnicy, zaproszeni goście, jak i pracownicy Ośrodka odpowiedzialni za jego realizację - Pani Kierownik Elżbieta Pawlik oraz Monika Stępińska - Kłaczek – koordynator projektu.
Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz pogratulował uczestnikom uzyskania nowych kwalifikacji, a pracownikom Ośrodka podziękował za sprawne prowadzenie całego projektu.

Projekt realizowany był w okresie od stycznia 2009 roku do końca grudnia 2014 roku. W projekcie łącznie udział wzięło 96 mieszkańców naszej gminy, w tym 47 osób z terenów wiejskich. Głównym celem projektu było zwiększenie mobilności, kompetencji zawodowych i społecznych oraz szans na rynku pracy w/w osób. Cel ten miał zostać osiągnięty przy zastosowaniu wsparcia za pośrednictwem instrumentów aktywnej integracji, takich jak: aktywizacja zawodowa-zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym, aktywizacja edukacyjna - kursy zawodowe, aktywizacja zdrowotna- terapia indywidualna z psychologiem oraz aktywizacja społeczna – treningi mające na celu zwiększenie umiejętności i kompetencji społecznych.
W tegorocznym projekcie swoje kwalifikacje zawodowe podniosło 8 osób, kończąc kurs z zakresu :

• „Opiekun do dzieci, osób starszych z podstawami języka angielskiego”
Pozostałe 4 osoby w trakcie realizacji kursu podjęły zatrudnienie.

W latach poprzednich uczestnicy projektu podnieśli kwalifikacje z zakresu:
- „Kasjer – sprzedawca z minimum sanitarnym”,
- „Operatora wózka widłowego akumulatorowego, spalinowego i gazowego wraz z bezpieczną wymianą butli w wózkach zasilanych gazem”,
- „Bukieciarstwo- florystyka”,
- „Opiekun do dziecka, osoby starszej i niepełnosprawnej z pierwszą pomocą przedmedyczną”,
- „Prawo jazdy kat. B wraz z obsługą wózka widłowego akumulatorowego, spalinowego i gazowego z bezpieczną wymianą butli w wózkach zasilanych gazem”,
- „Mała gastronomia z podstawami zakładania własnej działalności gospodarczej oraz minimum

(UM Jaworzyna Śląska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group