Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1363
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szansa na pomoc

Poniedziałek, 15 lutego 2021, 15:37
Autor: red
Świdnica: Szansa na pomoc
Fot. UM Świdnica
Kolejne wsparcie dla świdnickich przedsiębiorców.

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, ponownie chce wesprzeć świdnickich przedsiębiorców. Tym razem restauratorzy mogą zostać zwolnieni z jednej z trzech rocznych rat opłaty za sprzedaż alkoholu, spożywanego na miejscu. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej omawiana będzie uchwała w tej sprawie.

Przedsiębiorcy zwolnieni zostaną z opłaty drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należnej w 2021roku. A tym, którzy wnieśli ją jednorazowo za cały rok, przyzna się zwrot tej raty.

- Zaproponowany projekt uchwały został przygotowany jako odpowiedź na apel przedstawicieli branży gastronomicznej. Ogłoszenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii spowodowało, że szereg przedsiębiorców z dnia na dzień początkowo ograniczyło prowadzoną przez siebie działalność, a następnie praktycznie zaprzestało jej prowadzenia. Sytuacja ta powoduje gwałtowne pogorszenie kondycji finansowej przedsiębiorców. Rezygnacja z części tej opłaty to wsparcie ich w tym trudnym okresie i pośrednio - ochrona miejsc pracy – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Jak szacuje skarbnik miasta Kacper Siwek, kwota, która nie wpłynie do budżetu miasta, po wprowadzeniu tej ulgi, to ok. 40 tysięcy złotych.

To kolejna już forma pomocy wspierająca prowadzących działalność gospodarczą w czasie epidemii. Przypomnijmy, że przedsiębiorcy mogą korzystać z miejskiego pakietu, czyli: zwolnienia z podatku od nieruchomości, przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości oraz ulg za najem, dzierżawę lub użytkowanie nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasto Świdnica.

Aktualne informacje odnośnie oferowanych form pomocy oraz procedur ich uzyskania można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy w zakładce „Koronawirus – info” oraz pod numerami telefonów – tel. 74/ 856 28 91, 74/ 856 28 60 oraz 605 762 069 w godzinach od 7:30 do 15:30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group