Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Szczepienia dla uczniów

Czwartek, 9 września 2021, 15:06
Autor: red
Strzegom: Szczepienia dla uczniów
Fot. UM Strzegom
Rozpoczął się już nowy rok szkolny 2021/2022, a wraz z nim już wkrótce – w III tygodniu września – ruszą szczepienia dla uczniów w wieku od 12 do 18 lat. Będą one prowadzone w szkołach, w specjalnie przystosowanych do tego punktach. Także uczniowie z gminy Strzegom będą mogli skorzystać z tej szeroko zakrojonej akcji.

W pierwszym tygodniu września (01-05.09) w naszych placówkach oświatowych odbyły się lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W drugim tygodniu września (06-08.09) będą trwały przygotowania do realizacji szczepień m. in. zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w trzecim tygodniu września ruszają szczepienia w szkołach w całej Polsce. Na podstawie zebranych informacji odnoście ilości chętnych na szczepienie szczepionką przeciwko COVID-19 zostanie opracowany przez Strzegomskie Centrum Medyczno-Diagnostyczne terminarz szczepień, który niezwłocznie zostanie przekazany do szkół. Warto podkreślić, że podczas szczepień uczniów na terenie szkoły mogą również zaszczepić się nauczyciele oraz najbliższa rodzina (po ustaleniu z dyrektorem szkoły). Dodajmy, że szczepionka przeciw COVID-19 jest darmowa i dobrowolna.

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta jest wielkim orędownikiem szczepień. Nic więc dziwnego, że zwraca się z gorącym apelem i jednocześnie prośbą, by jak najwięcej uczniów z naszej gminy poddało się szczepieniu. – Im więcej osób w naszej gminie zaszczepi się, tym jest większa szansa, że pokonamy koronawirusa i będziemy bardziej bezpieczni. Drodzy uczniowie, zaszczepcie się! Zróbcie to dla swoich babć i dziadków, a także rodziców. To jest bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja – podkreśla burmistrz.

Burmistrz Strzegomia ufunduje nagrody w konkursie promującym szczepienia „Stop COVID-19 - zaszczep się”, który przeprowadzi szkoła. W konkursie wezmą udział uczniowie, którzy zaszczepią się do 31 października br. oraz uczniowie już zaszczepieni. Nagrodę otrzyma klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów: 80% zaszczepionych – I miejsce, 70% zaszczepionych – II miejsce, 60% zaszczepionych – III miejsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group