Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szczepionki na grypę

Sobota, 26 września 2020, 7:19
Autor: red
Świdnica: Szczepionki na grypę
Fot. UM Świdnica
Podobnie jak w latach ubiegłych Świdnica przygotowana jest do realizacji programu szczepień ochronnych przeciw grypie. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie gminy. Planuje się zakup 400 szczepionek.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z realizatorem programu, czyli Centrum Usług Medycznych „Eskulap”. Jeśli tylko uda się pracownikom przychodni zakupić szczepionki, niezwłocznie o tym poinformujemy. Ze szczepień będą mogły skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku, zamieszkałe na terenie Świdnicy. W pierwszej kolejności będą to klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Izabela Siekierzyńska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Program realizowany jest w Świdnicy od 2017 roku. Do tej pory zaszczepiono 836 osób, a kilkaset objęto akcją promocyjno-edukacyjną.

Informujemy także, że od 1 września tego roku na liście leków refundowanych znajduje się szczepionka przeciw grypie. Jest ona bezpłatna dla osób powyżej 75 roku życia. W tym celu należy się udać po receptę do lekarza pierwszego kontaktu. Szczepienia te będą także w połowie refundowane dla:

dzieci w wieku od 3 do 5 lat
dorosłych, do 65 roku życia z chorobami współistniejącymi np. z chorobami metabolicznymi, kardiologicznymi, oddechowymi, po transplantacjach
kobiet w ciąży
dorosłych od 65 roku życia do 75 roku życia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group