Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Szczęśliwa trzynastka Szlachetnej Paczki

Piątek, 12 grudnia 2014, 14:18
Aktualizacja: 14:19
Autor: red.
Gmina Świdnica: Szczęśliwa trzynastka Szlachetnej Paczki
Fot. użyczone
Szlachetna Paczka już od 15 lat pomaga ubogim rodzinom, osobom starszym, niepełnosprawnym. W akcję niesienia pomocy włączyli się również uczniowie SP w Witoszowie Dolnym, firma Electrolux oraz pracownicy Nadleśnictwa Świdnica.

- W tym roku uczniowie klasy III przygotowali 13 paczek dla potrzebującej rodziny - mówi z dumą Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.

Szlachetna Paczka, bo to do tego projektu po raz drugi przystąpili uczniowie to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie. Ciepłe ubrania, czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: "Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy". Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Paczka dociera do prawdziwej biedy -- tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Jej celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.

- Już drugi rok z pomocą wolontariuszy zaangażowanych w akcję dzielimy się z potrzebującymi, ucząc w ten sposób nasze pociechy wrażliwości, empatii i współodpowiedzialności za los drugiego człowieka. Naszą "wybraną rodziną" stała się matka wychowująca samotnie dwie córeczki. Jej potrzeby nie są wygórowane. Wśród wymarzonych prezentów znajdują się rzeczy pierwszej potrzeby: żywność, ubrania, ciepłe buty na zimę dla dziewczynek, chemia gospodarcza. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te potrzeby, a także umilić im święta innymi podarunkami - mówią rodzice dzieci kl. III

We wspólne przygotowania włączyły się całe rodziny. Na apel młodych wolontariuszy odpowiedzieli także pracownicy Nadleśnictwa Świdnica, którzy podarowali nowe, ciepłe i kolorowe kołdry i pościele, a także firma Electrolux Poland Sp. z o.o. w Świdnicy od której otrzymano pralkę. Podarunki gromadzone od początku grudnia dzieci spakowały w kartony, które same ozdobiły.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group