Świebodzice: Szczypiornistki ze Świebodzic najlepsze na Dolnym Śląsku !!!

Środa, 28 kwietnia 2010, 14:19
Aktualizacja: 14:23
Autor: M.Rodziewicz
20 kwietnia na hali OSIR w Świebodzicach gimnazjum nr 2 i Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy byli zorganizowali Finał Dolnośląski Młodzieży Gimnazjalnej w Piłce Ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze szkoły z województwa. Najlepszą drużyną okazało się miejscowe gimnazjum. W nagrodę jego reprezentantki wystąpią w ogólnopolskim finale.

W pierwszym mecz ich przeciwniczkami były zawodniczki z gimnazjum nr.28 z Wrocławia. Ten mecz podopieczne Tomasza Christa wygrały gładko 18-4. W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęły zawodniczki Gimnazjum Sportowego z Lubina i Gimnazjum nr.2 z Lubania Górą były te pierwsze.

W spotkaniu o 3 miejsce zwyciężyły po bardzo zaciętym i wyrównanym do ostatnich minut meczu dziewczęta z Lubina15-14.

W finale dziewczęta rozegrały bardzo dobry mecz. W pierwszych fragmentach meczu popełniały sporo błędów wynikających z braku koncentracji i zbyt dużego zdenerwowania, ale szybko opanowały emocje i od 10 minuty przejęły inicjatywę na boisku, grały swoim rytmem do końca spotkania oddając prowadzenia. Ostatecznie wygrały 12-7(6-8).

Zawody sędziowała para arbitrów Mieczysław Kubik i Adam Parkitny. Po zakończonych zawodach zostały wręczone przez panią dyrektor Teresę Smolską- Gołacińską i radnego Miasta Świebodzic pana Marka Gąsiora pamiątkowe dyplomy i medale. 10 maja zostaną rozlosowane 4 grupy finałowe. Sam turniej, na którym dziewczyny ze Świebodzic będą reprezentować Dolny Śląsk odbędzie się w dniach 14-20 czerwca w Siedlcach.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Świtaj, Paula Wróblewicz, Dagmara Michalska, Karolina Muzyk, Weronika Mystek, Patrycja Stefek, Paulina Grzelak, Martyna Wołoch, Jagoda Gwiazda, Agnieszka Wojciechowicz, Dominika Daszkiewicz, Sandra Jarosz, Nicola Wilczyńska, Agata Piwko.