Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Szklarska Poręba walczy o Puchar Świata!

Czwartek, 9 stycznia 2014, 14:47
Aktualizacja: 14:55
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Szklarska Poręba walczy o Puchar Świata!
Fot. użyczone
Deszcz i ocieplenie w ostatnich dwóch dniach utrudniły zadanie organizatorom Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie. Warunki śniegowe na Polanie Jakuszyckiej pogorszyły się. – Musimy zwozić śnieg z innych miejsc w Jakuszycach – mówią organizatorzy.

Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie 18 i 19 stycznia odbędą się zawody o punkty Pucharu Świata w biegach narciarskich z udziałem Justyny Kowalczyk. Prognozy pogody na czwartek mówiły o deszczu i cieple, ale w następnych dniach ma być mroźno i śnieżnie. Aby móc przygotować trasy na odpowiednim poziomie, śnieg zwożony jest z miejsc, gdzie nie jest niezbędny do organizacji zawodów.

Zaangażowany w przygotowanie tras Dariusz Serafin (komandor Biegu Piastów) podkreśla, że odkąd pracuje na Polanie Jakuszyckiej) czyli od 1999 roku), nie było tak bezśnieżnej zimy. Bieg Piastów – wielkie wydarzenie narciarskie, organizowane od 1976 roku, tylko raz zostało odwołane z braku śniegu – w 1998 roku.

W sobotę, 18 stycznia, rozegrane zostaną sprinty techniką dowolną, a dzień później biegi na 10 i 15 km klasykiem. Rywalizacja będzie prowadzona wśród kobiet i mężczyzn. Panie pobiegną techniką klasyczną na krótszym z dystansów.

W rywalizacji w Szklarskiej Porębie będzie uczestniczyć oczywiście polska królowa nart Justyna Kowalczyk, wielka nieobecna Tour de Ski. Podobny kalendarz startów – bez tego prestiżowego cyklu, ale zakładający udział w pozostałych zawodach pucharowych w styczniu, mają też niektóre inne znakomite biegaczki. Najlepszym przykładem jest amerykańska mistrzyni świata w drużynowym sprincie Kikkan Randall, która znajduje się na imiennej liście reprezentacji swojego kraju, zgłoszonej organizatorom Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie. Swojej reprezentacji nie zgłosiła Norwegia. W tym samym terminie odbędą się mistrzostwa tego kraju, które mają stanowić kwalifikacje do kadry narodowej na ZIO w Soczi w 2014. Norweskich zawodniczek zabraknie, ale frekwencja i tak będzie imponująca. Europę podczas Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej reprezentować będą: Austria, Chorwacja, Bułgaria, Czechy, Finlandia, Estonia, Francja, Niemcy, Luksemburg, Węgry, Włochy, Rosja, Słowenia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja i Polska. Z Azji przyjadą Kazachstan i Chiny, a z Ameryki Północnej Stany Zjednoczone i Kanada. Stawkę dopełni kadra Australii.

Sprzedaż biletów (po 50, 70 i 130 zł) na PŚ w Szklarskiej Porębie odbywa się w internecie na stronach:
http://www.ebilet.pl/szukaj.php?tid=13247&t=t&ref=hot
http://pucharswiata.com/

Informacje na temat Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie można znaleźć pod adresem internetowym:
http://pucharswiata.szklarskaporeba.pl/

Profil na facebooku:
https://www.facebook.com/Worldcupszklarskaporeba?fref=ts

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group