Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Szkoła do remontu

Czwartek, 25 sierpnia 2022, 15:46
Autor: red
Imbramowice: Szkoła do remontu
Fot. UM Żarów
Nowy wygląd już niebawem zyska budynek Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Wszystko w ramach termomodernizacji, na którą gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 4,9 mln złotych z Funduszu Rządowego Polski Ład.

W ramach prac wykonane zostanie ocieplenie budynków zewnętrznych, dachu, wymieniona będzie stolarka drzwiowa i okienna oraz drzwi wejściowe. I co ważne, szkoła zyska także nową instalację grzewczą. Prace ruszą w przyszłym roku, ale już dziś przygotowujemy się do tej ważnej i potrzebnej inwestycji. Zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz sekretarz gminy Sylwia Pawlik spotkali się z dyrektor szkoły Mariolą Czarnecką oraz przedstawicielami Rady Rodziców i Rady Szkoły, aby omówić projekt remontu placówki.

- To było ważne spotkanie. Omawialiśmy szczegółowo projekt termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Wraz z osobami najbardziej zainteresowanymi, dyrektor szkoły Panią Mariolą Czarnecką oraz przedstawicielami Rady Rodziców i Rady Szkoły ustalaliśmy kolorystykę elewacji budynku. Będzie piękny, kolorowy i elegancki, ale przede wszystkim będzie to budynek niskoemisyjny. To dla nas bardzo istotne, aby dyrekcja i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców uczestniczyli w całym procesie projektowania i opiniowania tej inwestycji – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Na efekty trzeba jeszcze poczekać. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem kompletnej dokumentacji projektowej, w następnym etapie ogłoszony zostanie przetarg i wyłoniony wykonawca inwestycji. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana będzie ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4,9 mln zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group