Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szkoła jak marzenie

Sobota, 4 lutego 2012, 9:06
Aktualizacja: 10:06
Autor: red
Świebodzice: Szkoła jak marzenie
Fot. użyczone
13 lutego 2012r. otwarty zostanie nowo wybudowany Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach.

Nowoczesna szkoła, zlokalizowana w Cierniach, kosztowała ponad 6 mln złotych i jest niewątpliwie jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w regionie.ZSI składa się z zaadaptowanego obiektu starej szkoły, nowego budynku dydaktycznego i nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Wszystko połączone jest łącznikami dzięki czemu uczniowie, przechodzący na zajęcia, nie muszą w ogóle wychodzić ze szkoły. Dzieci uczą się tu zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.

Inwestycja rozpoczęła się w 2009 roku, nowy budynek dydaktyczny oddano do użytku jeszcze w 2010 roku. Wtedy rozpoczęła się adaptacja budynku starej szkoły oraz budowa sali gimnastycznej. Prace budowlane zakończyły się w 2011 roku, ostatnie poprawki i wykończenia także dobiegły końca. 13 lutego tego roku dzieci formalne rozpoczną naukę w całym kompleksie.

Uroczyste otrawcie ZSI odbędzie się o godzinie 13.00. Na uroczystość zostało zaproszonych wielu szacownych gości, z Minister Edukacji Narodowej Krystyną Szumilas na czele; zaproszenia powędrowały także do szefowej Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Beaty Pawłowskiej, władz województwa oraz powiatu.
Bez wątpienia najwięcej emocji przeżyją tego dnia uczniowie i nauczyciele szkoły – wreszcie będą mieli do dyspozycji całość. Czyli przestronne, jasne gabinety, nowoczesne pracownie, komfortową salę gimnastyczną, a nawet wygodne sofy na korytarzach i wspaniały, przeszklony łącznik, pełen słońca i światła – będzie to chyba ulubione miejsce spędzania przerw między zajęciami.

- To szkoła, którą z dumą możemy zaprezentować, placówka na miarę XXI wieku, a powstała przecież nie w dużym, bogatym mieście, lecz w niewielkiej gminie – podkreśla burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Mam wyjątkową satysfakcję również z tego powodu, że dziś raczej słyszymy smutne informacje o likwidacji placówek oświatowych – a my szkołę otwieramy i to cieszy. To największa w ostatnich latach inwestycja oświatowa w gminie Świebodzice. I chyba śmiało można powiedzieć – najbardziej efektowna. Prawdziwa perełka wśród szkół.
ZSI jest szkołą integracyjną, w której uczą się dzieci niepełnosprawne, dlatego jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób na wózkach, ma także windę.

Całe zadanie kosztowało 6 494 048,51 zł, inwestycja była dofinansowana ze środków PFRON przekazanych przez Województwo Dolnośląskie, łączna wartość dotacji to 1 621 904,46 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group