Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłkarskim w Świdnicy?

Czwartek, 27 stycznia 2011, 15:01
Aktualizacja: Piątek, 28 stycznia 2011, 14:55
Autor: MDvR
Świdnica: Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłkarskim w Świdnicy?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski wyszedł z propozycją utworzenia w naszym mieście Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która miałaby szkolić przyszłych piłkarzy. Prezes DZPN–u podczas spotkania z władzami naszego miasta uznał Świdnicę za bardzo dobre miejsce do zrealizowania takiego projektu.

Idea utworzenia takiej szkoły spodobała się wiceprezydentowi Świdnicy Waldemarowi Skórskiemu, który rozmawiał z prezesem Padewskim podczas jego wizyty w naszym mieście. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów, gdzie powstanie nowy projekt finansowany przez marszałka województwa, czekamy jednak na szczęśliwe zakończenie – wyznaje Rafał Ząbczyk, radny PO.

Decydującą rolę w wyborze Świdnicy do powstania Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu piłkarskim odegrał dobry stan Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Posiadamy sztuczną murawę i mamy niezłą bazę treningową. Ten projekt skupiałby najzdolniejszych młodych piłkarzy z całego okręgu świdnickiego. Jesteśmy pewni, że będzie się cieszył dużym powodzeniem, w naszym mieście utworzone są już klasy sportowe m.in. o profilu: piłki ręcznej w G3 oraz pływackim w SP4. Klasy te bardzo dobrze zdają egzamin więc czego z piłką nożną miałoby być inaczej. Nie wiadome jest, gdzie mogłaby ruszyć Szkoła Mistrzostwa Sportowego i od jakiego rocznika skupiałaby swoich uczniów – dodaje Wojciech Kielka, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group