Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Szkoła po termomodernizacji

Czwartek, 7 grudnia 2023, 15:49
Autor: red
Imbramowice: Szkoła po termomodernizacji
Fot. UM Żarów
Bez wątpienia była to największa inwestycja oświatowa prowadzona w tym roku na terenie naszej gminy. Dziś budynek Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach nie straszy już swoim wyglądem.

Zakończył się pierwszy etap prac termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Imbramowicach. Szkoła zmieniła swój wygląd, ma nową instalację grzewczą, okna, drzwi. Jest nowoczesna i przyjazna środowisku. Prace przy realizacji tej inwestycji stale nadzorowali burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą, dyrektor szkoły Mariola Czarnecka, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie.

- Zakończył się właśnie pierwszy etap termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Imbramowicach. W ramach tej inwestycji wymieniliśmy piec, to było główne zadanie, aby wymienić stare piece stałopalne na węgiel, zastąpiliśmy je ekologiczną i ekonomiczną pompą ciepła. Teraz cała szkoła ogrzewana jest tylko i wyłącznie pompą ciepła. Ponadto wymieniliśmy także wszystkie instalacje elektryczne oraz oświetlenie na oświetlenie ledowe, wyremontowaliśmy również wszystkie sale lekcyjne i toalety, odmalowaliśmy pomieszczenia, wykonaliśmy lamperie, wymieniliśmy podłogi. Cała szkoła wygląda teraz jak nowa. Niebawem, w przyszłym roku, rozpoczniemy drugi etap termomodernizacji, w ramach którego budynek szkoły zostanie ocieplony i zmieni również swój wygląd zewnętrzny. Budynek będzie miał nową elewację i zamontujemy także panele fotowoltaiczne. To była duża inwestycja, szkoła wymagała pilnego remontu, a dziś jest to nowoczesny budynek – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Remont placówki rozpoczął się wraz z rozpoczęciem wakacji, a prace były realizowane do połowy października. Na czas tej inwestycji uczniowie SP Imbramowice, dzięki wsparciu organu prowadzącego – gminy Żarów oraz dyrektorów SP Żarów i GCKiS, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, rozpoczęli naukę w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Młodsi uczniowie natomiast kontynuowali edukację na świetlicy wiejskiej w Imbramowicach.

- Już od 15 października jesteśmy tutaj w szkole, dzieci mają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w naszej placówce. Zakończył się pierwszy etap termomodernizacji i szkoła wygląda jak nowa. To bardzo cieszy, kiedy przychodzą do szkoły rodzice, dziadkowie, opiekunowie dzieci i widzą zmiany, jakie zaszły w szkole. Oprócz termomodernizacji wykonanych zostało wiele dodatkowych zadań, które nie były przewidziane w tej inwestycji. Dlatego składam ogromne podziękowania burmistrzowi Leszkowi Michalakowi oraz zastępcy burmistrza Przemysławowi Sikorze, którzy wspierali nas swoim zaangażowaniem i pomocą finansową, aby zrealizować wszystkie niezbędne i dodatkowe zadania. Są to nowe balustrady przy schodach, nowy system alarmowy, modernizacja systemu internetowego i mnóstwo innych prac, których nie widać gołym okiem, a które wymagały dużego nakładu finansowego. Szkoła pięknieje z każdym dniem, czekają nas nowe zadania. W tej chwili przygotowujemy się do budowy biblioteki szkolnej, następnie świetlicy szkolnej. Mamy dużo pomysłów i planów. I mam nadzieję, że dzięki przychylności naszych władz i naszych dobroczyńców, którzy nas wspierają uda nam się zrealizować kolejne zadania – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach Mariola Czarnecka.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 5 milionów złotych. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana była ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4.900.000,00 zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group