Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 1481
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach z certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia

Czwartek, 23 listopada 2017, 11:19
Autor: red
Strzelce: Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach z certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolnienia
Fot. UG Marcinowice
Od 2009 r. szkoła w Strzelcach należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Zgodnie z regulaminem DSSWU w marcu 2017 r. podjęto starania o udzielenie szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i o przedłużenie na kolejnych 5 lat certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia Uczniów.

W związku z tym, 6 października odbył się audyt, który przeprowadził zespół audytorów w imieniu Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Komisja badała funkcjonowanie szkoły pod kątem rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień uczniów w 4 obszarach: kompetencji i rozwoju zawodowego nauczycieli, warunków pracy szkoły, procesu nauczania i uczenia się, klimatu szkoły. Spotkała się też z dyrektorem szkoły, liderem SZWU, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Zapoznała się z osiągnięciami uczniów i wynikami ich pracy, dokonała przeglądu pomieszczeń oraz odpowiedniej dokumentacji, poznała bazę szkoły. W wyniku audytu Komisja pozytywnie oceniła spełnianie przez szkołę standardów kształcenia uzdolnień i przedłużyła szkole w Strzelcach certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia do października 2022r.

W dniu 15 listopada certyfikat odebrała Pani dyr Joanna Mazanka i liderka SZWU – Pani Joanna Kubicka podczas Międzynarodowej Konferencji Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu pod hasłem „Uczniowie szczególnie uzdolnieni jako kapitał kulturowy” .

Warto dodać, że takim certyfikatem i dobrymi praktykami w zakresie rozwijania zainteresowań
i uzdolnień uczniów może poszczycić się obecnie 58 szkół z województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group