Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szkoła Sprawnych Dolnoślązaczków

Niedziela, 23 czerwca 2013, 8:04
Autor: red.
Świdnica: Szkoła Sprawnych Dolnoślązaczków
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy od 3 lat aktywnie uczestniczy w dolnośląskim programie sportowym „Sprawny Dolnoślązaczek”, którego twórcą jest Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu pod patronatem Wrocławskiego Kuratorium Oświaty. Celem programu jest zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności ruchowej i rozbudzenie zainteresowania sportem.

Wdrożony system wspierania uzdolnień uczniów w dziedzinie wychowania fizycznego i zdrowotnego w klasach I-III poprzez realizację programu „Sprawny Dolnoślązaczek” został oceniony i uznany jako spełniający standardy jakości i efektywności.

18 czerwca podczas konferencji podsumowującej realizację programu „Sprawny Dolnoślązaczek 2012/2013” szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły Sprawnych Dolnoślązaczków”. Odbiorcami działań sportowych w szkole są klasy: 1b (wychowawca p. Halina Styrna), 2a (wychowawca p. Elżbieta Rasiewicz), 2b (wychowawca p. Anna Worobiec), 2c (wychowawca p. Jolanta Makowska), 2d (wychowawca p. Kinga Hydzik).

Dzięki proponowanym przez twórców programu ćwiczeniom, zabawom oraz pomysłom nauczycieli dzieci zdobywały kolejno następujące umiejętności sportowe: rowerzysta, turysta, gimnastyk, saneczkarz, narciarz, łyżwiarz, piłkarz/nożny/ręczny/koszykarz/siatkarz, lekkoatleta, pływak. Każdą zdobytą umiejętność odnotowywały w legitymacjach, przyklejając odpowiednie znaczki. Ta forma nagradzania motywowała uczniów do podejmowania wysiłku ruchowego, systematycznego udziału w zajęciach wychowania fizycznego, doskonalenia swoich umiejętności w danej dyscyplinie sportowej i zaangażowania w zdobywanie poszczególnych sprawności. Zajęcia były prowadzone na sali gimnastycznej, w sali do gimnastyki korekcyjnej, w sali zabaw i na boisku szkolnym (Orliku), pływalni i lodowisku. W bieżącym roku szkolnym odbyły się również dwa szkolne i trzy międzyszkolne turnieje sportowe, w których uczniowie nie tylko odnosili sukcesy, ale także rozwijali sprawność fizyczną i uczyli się zasad sportowej rywalizacji.

Otrzymanie certyfikatu jest dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zaszczytem i dużym osiągnięciem wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego programu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group