Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szkoła w Cierniach na miarę XXI wieku

Środa, 22 września 2010, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 23 września 2010, 6:01
Autor: KO
Świebodzice: Szkoła w Cierniach na miarę XXI wieku
Fot. UM Świebodzice
Lekcje już pełną parą toczą się w nowym budynku Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach. Placówka swoim podopiecznym zapewniła ceramiczne tablice (przyjazne dla uczniów–alergików), tablice interaktywne, salę językową z indywidualnymi stanowiskami do nauki, pracownię fizyczno–chemiczną ze stołem do doświadczeń, internet bezprzewodowy i e–dzienniki.

Zespół szkół w świebodzickich Cierniach to podstawówka i gimnazjum. W przyszłym roku uczniowie będą też mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej. W tym tygodniu przeprowadzili się ze starego, ponad stuletniego budynku z wąskimi korytarzami, nierównymi schodami, malutką salą gimnastyczną w zaadaptowanej zwykłej sali dydaktycznej. Nowa szkoła pozbawiona jest barier dla uczniów niepełnosprawnych. – Są tu wygodne, dostosowane do wózków toalety a niebawem pojawi się też winda – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego magistratu.

W szkole ławeczki i krzesełka w zależności od wysokości mają odpowiednie kolory stelaży: czerwone, zielone i niebieskie. Klasowe tablice już nie są mazane kredą, tylko pisakami, ceramiczna powłoka zapewni długie życie tablicy. W sali językowej stanowiska uczniowskie wyposażone są w słuchawki i terminal, poprzez który uczeń zgłasza gotowość odpowiedzi. W sali fizyko-chemicznej cztery stanowiska laboratoryjne wyposażone są w zlewy, baterie i prąd, a stół demonstracyjny nauczyciela wyposażony jest w zlew polipropylenowy (odporny na działanie czynników chemicznych), prąd oraz gaz. W pracowni komputerowej czeka na uczniów dwadzieścia stanowisk komputerowych, szkoła zakupiła też jedenaście 11 laptopów, które będą służyć nauczycielom do prowadzenia e-dziennika. Wyposażenie kosztowało ponad 300 tys. zł, a prace budowlane w pierwszym etapie - 1,7 mln zł. Całość zadania przewidziana jest na 6 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group